Newsletter

Zdrowie i styl życia

Europejscy klienci Univar Solutions mogą korzystać z bardziej przyjaznych dla środowiska ekstraktów zbożowych dzięki poszerzeniu współpracy z Meurens Natural

19.04.2024, 14:14aktualizacja: 19.04.2024, 14:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Univar Solutions LLC
PR Newswire/Univar Solutions LLC
Ponieważ sektor składników żywności ekologicznej wciąż się rozwija, Univar Solutions wzmacnia swoje portfolio, włączając ekologiczne składniki specjalnego przeznaczenia od producentów takich jak Meurens Natural.

ROTTERDAM, Holandia, 19 kwietnia 2024r./PRNewswire/ -- Univar Solutions B.V., podmiot zależny Univar Solutions LLC („Univar Solutions” or „the Company”), czołowy globalny dostawca rozwiązań dla użytkowników korzystających ze składników i substancji chemicznych specjalnego przeznaczenia, ogłosił dzisiaj zawarcie umowy na wyłączność z Meurens Natural, czołowym dostawcą organicznych i naturalnych ekstraktów ze zbóż w Polsce i we Włoszech. Umowa obejmuje gamę nierafinowanych produktów ekologicznych i naturalnych Sipal® i Natu® firmy Meurens Natural, uzupełniając ofertę Univar Solutions o produkty charakteryzujące się przejrzystym składem i zawierające składniki organiczne, stworzone z myślą o producentach żywności w Europie, którzy chcą zaspokoić zapotrzebowanie na zrównoważone receptury i rozwiązania żywieniowe.

„W branży spożywczej doświadczamy zmiany w kierunku zdrowego odżywiania się i zrównoważonego rozwoju. Zaangażowanie Maurens Natural w te obszary jest zgodne z naszym celem, jakim jest zapewnianie społecznościom zdrowia, żywności, czystości i bezpieczeństwa - powiedział Aaron Lee, globalny wiceprezes ds. zdrowia i żywności firmy Univar Solutions. - Konsumenci coraz częściej poszukują lepszych produktów żywieniowych dla zdrowia i środowiska. To zainteresowanie poprowadziło do wzrostu zapotrzebowania na przejrzysty skład, naturalne składniki, roślinne i ekologiczne opcje. Ponadto większy nacisk kładzie się na przejrzystość i identyfikowalność w łańcuchu dostaw, ponieważ konsumenci chcą wiedzieć, skąd pochodzi ich żywność i jak jest produkowana”.

Foodology Univar Solutions to innowacyjny partner w zakresie żywności i składników. Od innowacji w zakresie składników specjalnego przeznaczenia po testowanie receptur i globalną dystrybucję - marki spożywcze każdej wielkości korzystają z rozwiązania Foodology Univar Solutions, aby łatwiej sprostać wyzwaniom związanym z rozwijaniem produktów. W ramach sieci centrów rozwiązań i kuchni testowych eksperci kulinarni i naukowcy wewnętrzni odświeżają i rozwijają formuły w celu zwiększenia efektywności produktów spożywczych i napojów, jednocześnie zapewniając dodatkowe wsparcie techniczne i kulinarne dla składników Meurens Natural. „Mamy przyjemność ogłosić rozszerzenie współpracy dystrybucyjnej Meurens Natural z Univar Solutions na strategicznych rynkach w Europie, dzięki czemu nasze organiczne i zrównoważone składniki żywności znajdą się w czołówce przemysłu spożywczego i napojów - powiedział Tim Van de gehuchte, kierownik ds. sprzedaży i marketingu w Meurens Natural. - Współpraca między naszymi firmami jest potwierdzeniem wzajemnego zaangażowania w jakość, doskonałość i ekologiczność każdego składnika żywności, który oferujemy. Jako dostawca składników staramy się wykorzystywać naturalne procesy produkcyjne, aby ograniczyć wpływ naszej działalności na środowisko”.

Ponieważ przemysł spożywczy ewoluuje w odpowiedzi na potrzeby tych, którzy szukają bardziej zrównoważonych i świadomych wyborów zdrowotnych, Univar Solutions zapewnia różnorodne składniki wysokiej jakości i przejrzyste składy, aby wspierać bardziej zrównoważone zdrowie i odżywianie. Dodanie marek Sipal® i Natu® do portfolio spółki rozszerza możliwości Univar Solutions w zastosowaniach mleczarskich, piekarniczych i napojowych oraz najnowszych trendach na rynku żywnościowym, takich jak zdrowe innowacje, produkty ekologiczne, zrównoważony rozwój i produkty roślinne.

Meurens Natural oferuje ekstrakty zbożowe, proszki i białka z różnych surowców organicznych i konwencjonalnych, takich jak ryż, pszenica, owies, orkisz, kukurydza i słód jęczmienny. Syropy zbożowe mają wiele funkcji, m.in. zapewniają słodycz, smak płatków zbożowych, owocowy, naturalny kolor, lepkość, chrupkość, mogą służyć jako polewa, składnik wiążący itd.

Foodology Univar Solutions oferuje wiele zrównoważonych składników i rozwiązań, które mogą pomóc firmom zmniejszyć ich wpływ na środowisko. Dowiedz się więcej na stronie univarsolutions.com/industries/food-ingredients/sustainability-in-food.

Univar Solutions

Univar Solutions jest czołowym globalnym dystrybutorem substancji chemicznych i składników specjalnego przeznaczenia, którego oferta obejmuje najwyższej klasy produkty od najlepszych światowych producentów. Dzięki największej w branży prywatnej flocie transportowej i technicznym zespołom sprzedażowym, niezrównanej wiedzy fachowej z zakresu logistyki, dogłębnej znajomości rynku i regulacji oraz wiedzy na temat opracowywania formuł i receptur, a także najlepszym narzędziom cyfrowym, spółka jest dobrze przygotowana do oferowania dostosowanych do potrzeb klientów rozwiązań i usług rozszerzonych na potrzeby wielu zróżnicowanych rynków, branż i zastosowań. Realizując cel zapewniania społecznościom zdrowia, żywności, czystości i bezpieczeństwa, Univar Solutions angażuje się w pomaganie klientom i dostawcom we wprowadzaniu innowacji i skupieniu na wspólnym wzroście. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie univarsolutions.com.

Meurens Natural

Meurens Natural to rodzinna belgijska firma zajmująca się przetwarzaniem zbóż i suszonych owoców na organiczne i naturalne składniki dla sektora przetwórstwa spożywczego. Będąc pionierem w sektorze ekologicznym działającym pod marką Sipal®, firma od ponad trzech dekad jest europejskim specjalistą w dziedzinie hydrolizy zbóż, którego cechuje oryginalność procesu produkcyjnego i różnorodność przetwarzanych surowców. Więcej informacji na stronie meurensnatural.com.

Wypowiedzi i informacje prognozujące

Niniejsza informacja prasowa zawiera wypowiedzi prognozujące w rozumieniu właściwych przepisów dotyczących kwestii finansowych i operacyjnych związanych z działalnością spółki. Wypowiedzi prognozujące na ogół mogą być zidentyfikowane dzięki takim określeniom jak „uważa", „oczekuje”, „może”, „będzie”, „powinien”, „mógłby”, „zabiega (o coś)”, „zamierza”, „planuje”, „szacuje”, „przewiduje” lub określeniom o porównywalnym znaczeniu. Wszystkie wypowiedzi prognozujące zawarte w niniejszym komunikacie prasowym charakteryzują się tym zachowującym ostrożność językiem.

Wypowiedzi prognozujące podlegają znanym i nieznanym czynnikom ryzyka i niepewności, z których wiele może być poza kontrolą spółki, co może skutkować niezrealizowaniem oczekiwań lub w inny sposób istotnie i niekorzystnie wpłynąć na działalność spółki, jej sytuację finansową, wyniki działalności lub przepływy pieniężne. Chociaż wypowiedzi prognozujące opierają się na założeniach, które kierownictwo uważa za uzasadnione, ostrzegamy, że wypowiedzi prognozujące przedstawione w niniejszym komunikacie nie stanowią gwarancji przyszłych zdarzeń lub wyników, a rzeczywiste zdarzenia lub wyniki mogą znacznie różnić się od tych przedstawionych lub sugerowanych przez wypowiedzi prognozujące zawarte w niniejszym komunikacie. Dodatkowe informacje dotyczące czynników, które mogą mieć wpływ na spółkę, można znaleźć w ostatnim raporcie rocznym spółki i innych raportach finansowych, w tym w informacjach zawartych pod nagłówkiem „Czynniki ryzyka”. Wszelkie wypowiedzi prognozujące przedstawiają poglądy spółki wyłącznie na dzień publikacji niniejszego komunikatu i nie powinny być traktowane jako stanowisko spółki w terminie późniejszym, przy czym spółka nie zobowiązuje się do ich aktualizacji, chyba że prawo stanowi inaczej.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2390718/Meurens_Natural_PR_Photo_4_18_24.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1094780/UnivSol_Logo.jpg

Źródło: Univar Solutions LLC

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.04.2024, 14:14
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ