Newsletter

Zdrowie i styl życia

Fundacja Orlen wspiera Centrum Zdrowia Dziecka

26.05.2023, 14:03aktualizacja: 26.05.2023, 14:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP/S. Leszczyński (1)
Fot. PAP/S. Leszczyński (1)
Ponad 2,3 mln zł przekazała w tym roku Instytutowi „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie Fundacja Orlen. Dzięki tym środkom do szpitala trafią dwa specjalistyczne samochody przystosowane do transportu preparatów żywieniowych i karetka. Środki pozwolą również na przebudowę wjazdu dla karetek i modernizację gabinetów zabiegowych w Izbie Przyjęć.

W przekazaniu darowizny uczestniczył Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

„Orlen konsekwentnie zwiększa swoje zaangażowanie dla placówki, która jest jednym z najważniejszych ośrodków niosących pomoc małym pacjentom z całego kraju. Chcemy, by personel medyczny Centrum Zdrowia Dziecka mógł pracować z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu, a pacjenci byli leczeni w coraz lepszych warunkach” - powiedział Daniel Obajtek.

Dodał także, że od 2018 roku Orlen przeznaczył na rzecz szpitala ponad 4 mln zł.

„Nasz szpital powstał dzięki darczyńcom i bardzo się cieszymy, że od kilku lat wspiera nas największa polska firma” - oświadczył podczas konferencji prasowej dr Marek Migdał, dyrektor Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”.

Wyjaśnił, że zakupione samochody wykorzystywane są w ramach realizacji programu transplantacji nerek i wątroby, aby dostarczać worki i pakiety żywieniowe dzieciom, które leczone są w domach. „To przeszło pięćset dzieci na terenie całej Polski. Gdyby nie to wsparcie, te dzieci musiałyby leżeć w szpitalu” - zaznaczył dr Migdał.

W ubiegłym roku Fundacja Orlen sfinansowała zakup „Onkobusu”, którym dzieci dowożone są na radioterapię. Dzięki jej wsparciu w Instytucie powstał też ośrodek jednodniowej hospitalizacji, w którym prowadzona jest specjalistyczna diagnostyka pacjentów ze schorzeniami układu pokarmowego. Zaangażowanie Fundacji pozwoliło również na zakup dwóch samochodów: transplantacyjnego i do transportu preparatów żywieniowych.

Od 2019 roku Fundacja Orlen przekazała na wsparcie służy zdrowia blisko 204 mln zł.

Na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka działają także wolontariusze Fundacji Orlen. „W tym roku już blisko pięćdziesięciu pracowników koncernu zaangażowało się w uporządkowanie terenów zielonych wokół Instytutu, odnowienie placu zabaw czy wykonanie drobnych prac remontowych” - mówiła Marta Soluch, członkini zarządu Fundacji ORLEN.

Dodała, że oprócz Centrum Zdrowia Dziecka Fundacja Orlen wspiera także Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie oraz realizuje programy kierowane do społeczności lokalnych.

„Staramy się działać i reagować, wszędzie tam, gdzie dostrzegamy realne potrzeby. Tak było właśnie z Centrum Zdrowia Dziecka. Cieszę się, że nasze wsparcie przełoży się na zdecydowany wzrost komfortu życia dla prawie pół tysiąca małych pacjentów ” - zaznaczyła Marta Soluch.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 26.05.2023, 14:03
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii