Newsletter

Zdrowie i styl życia

Konferencja: „Praktyka szczepień w Polsce a nowe wyzwania”

22.04.2022, 16:28aktualizacja: 22.04.2022, 16:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Termin konferencji: 20.04.2022, godz. 10:00

Przebieg kolejnych fal pandemii Covid-19 pokazuje, że szczepienia przeciw koronawirusowi to wciąż priorytet. Ważna jest też profilaktyka innych groźnych dla życia i zdrowia zakażeń, m.in. inwazyjnej choroby pneumokokowej, gruźlicy, krztuśca, grypy czy żółtaczki, które wciąż nie pozwalają o sobie zapomnieć. Dlatego z okazji Europejskiego Tygodnia Szczepień mówić będziemy o aktualnej sytuacji epidemicznej, realizacji kalendarza szczepień w Polsce, również wśród migrantów z Ukrainy oraz o skuteczności i bezpieczeństwie stosowanych szczepionek.

Na temat znaczenia odporności zbiorowej, najnowszych osiągnięciach wirusologii oraz rozwiązaniach systemowych zabezpieczających przed chorobami zakaźnymi polskie społeczeństwo oraz przebywające w naszym kraju osoby z Ukrainy, głos zabrali m.in. minister Grzegorz Cessak i dyrektor Adam Czesławski z Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych oraz prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz, prof. Leszek Szenborn, dr hab. Tadeusz Zielonka i dr n. med. Paweł Grzesiowski.

Źródło informacji: Agencja Deva

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
Data publikacji 22.04.2022, 16:28
Źródło informacji Agencja Deva
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ