Newsletter

Zdrowie i styl życia

Konferencja prasowa prezentująca wyniki raportu „Obciążenia Społeczne Związane z Nieswoistymi Chorobami Zapalnymi Jelit w Polsce. Wydatki ZUS w świetle zmian w programach lekowych”

28.11.2023, 09:36aktualizacja: 28.11.2023, 09:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
Termin: 21.11.2023, godz. 14:00

Podczas konferencji zaprezentowane zostały wnioski z raportu „Obciążenia Społeczne Związane z Nieswoistymi Chorobami Zapalnymi Jelit w Polsce. Wydatki ZUS w świetle zmian w programach lekowych”. 

W dyskusji wezmą udział:

  • Prof. dr hab. n. med. Jarosław Reguła, kierownik Kliniki Gastroenterologii Onkologicznej, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej Curie – Państwowy Instytut Badawczy, Warszawa 
  • Prof. dr hab. n. med. Edyta Zagórowicz, Klinika Gastroenterologii Onkologicznej, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej Curie – Państwowy Instytut Badawczy, Warszawa 
  • Marek Lichota, Stowarzyszenie Apetyt na Życie   
  • Dr Piotr Artur Winciunas, Zakład Ubezpieczeń Społecznych 
  • Przedstawiciele: MAHTA, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Ministerstwa Zdrowia   

Raport „Obciążenia Społeczne Związane z Nieswoistymi Chorobami Zapalnymi Jelit w Polsce. Wydatki ZUS w świetle zmian w programach lekowych” to pierwsze tego typu opracowanie opierające się na danych ZUS i KRUS, które daje odpowiedź na pytanie, czy obrany kierunek zmian w podejściu do finansowania leczenia NChZJ, obejmujący coraz szerszą refundację leków innowacyjnych, przynosi wymierne korzyści również z perspektywy wydatków publicznych.

W agendzie spotkania:  

  • Finansowane nowoczesnych terapii vs. Zestawienie kosztów ZUS i KRUS
  • Przedstawienie wniosków z raportu 
  • Wyzwania i rekomendacje ekspertów

Źródło informacji: Fundacja PRO MEDICINA 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
Data publikacji 28.11.2023, 09:36
Źródło informacji Fundacja PRO MEDICINA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii