Newsletter

Zdrowie i styl życia

Konferencja prasowa pt. „Komórki macierzyste – medycyna przyszłości! Światowy Dzień Krwi Pępowinowej”

14.11.2023, 17:30aktualizacja: 15.11.2023, 08:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Termin: 14.11.2023, godz. 11:00

Od 1988 r. krew pępowinowa jest standardowo wykorzystywanym źródłem krwiotwórczych komórek macierzystych w leczeniu chorób krwi, takich jak: białaczki i chłoniaki, aplazja szpiku czy niedobory odporności. Aktualnie przeszczepianie komórek krwiotwórczych jest procedurą ratującą życie w leczeniu 80 chorób onkologicznych i hematologicznych. Prowadzi się także badania nad ich zastosowaniem w terapii mózgowego porażenia dziecięcego. Z okazji Światowego Dnia Krwi Pępowinowej (15 listopada) nie tylko o perspektywicznym zastosowaniu komórek macierzystych, lecz także o aktualnym znaczeniu w medycynie mówić będą panie: prof. dr hab. n. med. Katarzyna Drabko z UM w Lublinie i prof. dr hab. n. med. Magdalena Kucia z WUM. Wypowie się również obecny na konferencji pan Matthew Farrow – pierwszy pacjent na świecie, który żyje dzięki przeszczepieniu krwi pępowinowej – wykonanemu 35 lat temu. Możliwe będzie także zwiedzenie jednego z najnowocześniejszych w Europie laboratoriów, które specjalizuje się w przygotowywaniu preparatów z krwi pępowinowej, krwi łożyskowej oraz sznura pępowiny oraz wydaje komórki macierzyste do przeszczepień.

Źródło informacji: Agencja Reklamowa DEVA 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 14.11.2023, 17:30
Źródło informacji Agencja Reklamowa DEVA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii