Newsletter

Zdrowie i styl życia

Konferencja prasowa pt. „Leczenie raka wątrobowokomórkowego. Praktyka. Trudności. Nadzieje”

12.10.2021, 10:32aktualizacja: 12.10.2021, 10:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP - kadr z filmu
Fot. PAP - kadr z filmu
Termin konferencji: 11.10.2021, godz. 11:00

Prelegenci: Barbara Pepke, prof. Maciej Krzakowski, prof. Krzysztof Zieniewicz, dr Leszek Kraj, dr Ewa Janczewska, Izabela Obarska – współautorzy raportu „Leczenie raka wątrobowokomórkowego”.

To jedna z chorób nowotworowych, w których rokowania pacjentów są wyjątkowo niekorzystne. Brakuje systemu diagnozowania pacjentów pod kątem czynników wywołujących nowotwór wątroby. Brakuje również zorganizowanej i koordynowanej opieki oraz współpracy ośrodków.

Niezwykle ważne jest szerzenie wiedzy na temat czynników wpływających na powstawanie nowotworu wątroby, na temat metod wczesnego diagnozowania i terapii. Istotne są również zmiany organizacyjne, w tym utworzenie sieci ośrodków referencyjnych, w których pacjent mógłby od początku do końca przejść szybką ścieżkę diagnostyki i doboru metody leczenia.

Źródło informacji: Modern Healthcare Institute

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 12.10.2021, 10:32
Źródło informacji Modern Healthcare Institute
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ