Newsletter

Zdrowie i styl życia

Konferencja prasowa pt. „MedFake - współczesna dezinformacja medyczna. Czy za dynamiczny wzrost przypadków chorób zakaźnych możemy winić Internet?”

12.06.2023, 12:48aktualizacja: 12.06.2023, 12:55

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
Termin konferencji: 07.06.2023, godz. 14:00

Żyjemy w dynamicznie zmieniającym się świecie pełnym wyzwań. Jednym z zagrożeń jest tsunami fake newsów medycznych. Niestety dezinformacja obecna w sieci nie pozostaje obojętna na wybory zdrowotne obywateli, a co za tym idzie bezpośrednio zagraża ich zdrowiu i życiu. Czy za dynamiczny wzrost przypadków chorób zakaźnych możemy winić internet? Czy i co możemy zrobić?

Podczas konferencji organizatorzy i zaproszeni goście omówili najnowsze dane dotyczące wzrostu zachorowań w odniesieniu do konkretnych chorób zakaźnych i przedstawili narzędzia identyfikacji fake newsów w sieci oraz metody walki z dezinformacją.

Zaproszeni paneliści:

  • prof. dr hab. n. med. Jarosław Pinkas, konsultant krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego, dziekan Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP
  • prof. dr. hab. Dariusz Jemielniak, Akademia Leona Koźmińskiego

Źródło informacji: CMKP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 12.06.2023, 12:48
Źródło informacji CMKP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ