Newsletter

Zdrowie i styl życia

Konferencja prasowa pt. „Nowotwory ginekologiczne – CZAS DZIAŁAĆ! Edukacja i profilaktyka – kluczem do zdrowia”

05.09.2023, 09:54aktualizacja: 05.09.2023, 10:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
Termin konferencji: 29.08.2023, godz. 14:00

Wrzesień, który jest Miesiącem Świadomości Nowotworów Ginekologicznych, rozpoczyna się od dobrej wiadomości. Na listy refundacyjne nareszcie wchodzi lek stosowany w immunoterapii zaawansowanego raka endometrium, w wielu przypadkach ratujący życie. Jest to ogromne wzmocnienie potencjału leczenia nowotworów ginekologicznych. Nie należy jednak zapominać, jak ważne jest wczesne rozpoznanie choroby, dlatego trzeba szybko reagować na niejednoznaczne czasami objawy. O konieczności podnoszenia wiedzy na temat zagrożeń dla zdrowia kobiet jakie stanowią rak trzonu macicy, jajnika i szyjki macicy, podczas konferencji z cyklu „Nowotwory ginekologiczne - CZAS DZIAŁAĆ!” w swoich wykładach mówili wybitni eksperci: prof. Mariusz Bidziński i prof. Paweł Blecharz. W debacie dotyczącej m.in. znaczenia badań molekularnych, wdrażania rekomendacji dotyczących terapii nowotworów ginekologicznych oraz oczekiwanych zmian systemowych udział wzięli także m.in.: prof. Anita Chudecka-Głaz, dr hab. Dagmara Klasa-Mazurkiewicz, dr n. med. Anna Dańska-Bidzińska, prof. Andrzej Nowakowski i reprezentanci organizacji pacjentów.

Źródło informacji: Agencja Deva

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 05.09.2023, 09:54
Źródło informacji Agencja Deva
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.