Newsletter

Zdrowie i styl życia

Konferencja prasowa pt. „Światowy Dzień Astmy. Edukacja w astmie - niezbędny element leczenia”

26.04.2024, 11:20aktualizacja: 26.04.2024, 11:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP - Kadr z filmu
PAP - Kadr z filmu
Termin konferencji: 25.04.2024, godz. 10:00

Zbliżający się Światowy Dzień Astmy jest okazją, aby podkreślić konieczność edukacji pacjentów: tłumaczenia specyfiki choroby, zasad stosowania leków i technik ich podawania, a przede wszystkim uczenia minimalizowania ryzyka zaostrzeń. Aby przybliżyć kwestię praktyki leczenia tego schorzenia w Polsce, przedstawione zostały „Wytyczne konsultantów krajowych dotyczące astmy w opiece koordynowanej z 16 lutego 2024” i wynikające z tego dokumentu wnioski. Organizator podjął także temat bieżącej sytuacji pacjentów z astmą ciężką, skupiając się na dostępności i organizacji leczenia w kontekście aktualnych potrzeb i postępu wiedzy medycznej. Brak zastosowania optymalnej terapii obniża bowiem jakość życia pacjentów i ostatecznie negatywnie wpływa na koszty leczenia.

Źródło informacji: Agencja DEVA

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 26.04.2024, 11:20
Źródło informacji Agencja DEVA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ