Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Do 21 maja trwa oficjalny trening, czyli rozgrzewka przed czerwcową rywalizacją. W aplikacji „Aktywne Miasta dla Świdnicy” funkcjonuje już kilkadziesiąt grup, które kręcą kilometry dla miasta, są wśród nich także firmy. Najlepsze z nich otrzymają puchar „Aktywnej świdnickiej firmy”. W ubiegłym roku statuetki takie odebrały: Wagony Świdnica (29 105,64 km), AAM Driveline Świdnica (18 956,57 km) oraz IMP COMFORT Świdnica (17 487,78 km).
– Zapraszamy do stworzenia własnej grupy firmowej, w której uczestnicy będą zbierać swoje aktywności rowerowe. Aplikacja bezobsługowo będzie prowadzić ranking przejechanych kilometrów pracowników, w ramach swoich grup. Na tej podstawie można zrobić wewnętrzną rywalizację i nagrodzić najbardziej aktywnych pracowników w czasie miejskiego podsumowania rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Myślę, że będzie to także dobra mobilizacja dla pracowników, aby dojeżdżali do pracy rowerem – zachęca Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.
Celem akcji „Rowerem do Pracy” jest zmiana przyzwyczajeń transportowych i zachęcenie pracowników firm mających swoją siedzibę w Świdnicy do podróżowania do pracy rowerem. Wybierając rower, nie tylko omijamy korki i często zmniejszamy łączny czas dojazdu do i z pracy, ale też dbamy o środowisko. To także wymierne korzyści zdrowotne dla każdego uczestnika.
W poprzednim roku, do zabawy dla Świdnicy przystąpiło 1400 uczestników skupionych w 54 grupach typu szkoły, kluby sportowe, instytucje, firmy itp. Łącznie dla Świdnicy pokonano 323 448 kilometrów (rok wcześniej – 146 943 km). Był to wynik lepszy od poprzedniego o 120%! Dało to Świdnicy bardzo dobre 5. miejsce na 62 miasta prezydenckie biorące udział w rywalizacji.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 13.05.2024, 09:04 |
Źródło informacji | Miasto Świdnica |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei