Newsletter

Zdrowie i styl życia

MS: Materiały ochronne dla Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu (komunikat)

03.04.2020, 16:50aktualizacja: 03.04.2020, 16:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MS informuje:

Ministerstwo Sprawiedliwości i Służba Więzienna przekazały dziś (3 kwietnia 2020 r.) niezbędne materiały ochronne dla Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu w powiecie białobrzeskim na Mazowszu. W placówce przebywa 60 osób zarażonych wirusem COVID-19. Dary odebrał starosta białobrzeski Sylwester Korgul.

W geście solidarności z chorymi Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zdecydował o ofiarowaniu na rzecz ośrodka w Niedabylu 1000 maseczek, a także termometrów i płynów do dezynfekcji. Materiały ochronne zostały zgromadzone dzięki wysiłkowi placówek penitencjarnych, które zaangażowały się między innymi w szycie maseczek dla służby zdrowia.

- To czasy, w których powinniśmy się wspierać i działać na rzecz dobra wspólnego. Nikt nie powinien pozostać bez pomocy – mówi wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Dom Pomocy Społecznej w Niedabylu (gmina Stromiec, powiat białobrzeski, województwo mazowieckie) jest miejscem stałego pobytu dla dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych. Placówka działa od 1984 r.

Samorząd powiatowy w Białobrzegach poszukuje lekarzy, również emerytowanych, którzy podjęliby się leczenia chorych w placówce w Niedabylu. Wśród zarażonych koronawirusem podopiecznych ośrodka są seniorzy i dzieci z porażeniem mózgowym.

Bądźmy solidarni z potrzebującymi pomocy!

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mom/ aj/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 03.04.2020, 16:50
Źródło informacji MS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ