Newsletter

Zdrowie i styl życia

nal von minden: koronawirus czy wirus grypy? Szybki test Combo dostarcza jasnych informacji w ciągu 15 minut

08.10.2021, 10:41aktualizacja: 08.10.2021, 10:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. nal von minden GmbH w Niemczech (Moers)
Fot. nal von minden GmbH w Niemczech (Moers)
Eksperci ostrzegają przed poważną epidemią grypy - zwłaszcza, że w wielu miejscach złagodzono środki ostrożności przeciw Covid-19. Zwiększa to ryzyko infekcji, a wirusy grypy mogą być łatwiej przenoszone. Ponieważ objawy grypy i Covid-19 są podobne, ważna jest dokładna diagnoza. Szybki test Combo może natychmiast określić, czy ktoś ma koronawirusa, czy grypę - lub obie te choroby. W przypadku testu Combo NADAL COVID-19 Ag/Influenza firmy medyczno-technicznej nal von minden z Moers tylko jedna próbka jest konieczna do wykrycia obu chorób zakaźnych lub do ich rozróżnienia. Wynik jest dostępny już po 15 minutach.

„Wraz z wystąpieniem objawów takich jak gorączka, kaszel i ból gardła, wiele osób jest teraz niepewnych i zadaje sobie pytanie: czy mam grypę czy koronawirusa?” - mówi Thomas Zander, dyrektor nal von minden GmbH.

Szybki test Combo może skutecznie wyjaśnić tę kwestię. Wynik testu Combo NADAL COVID-19 Ag/Influenza jest dostępny już po 15 minutach. Zander:

„Test pokazuje, czy jesteś zarażony koronawirusem, czy grypą. Objawy mogą też kryć za sobą zwykłe przeziębienie”.

Thomas Zander - podobnie jak wielu innych ekspertów - jest głęboko przekonany, że wraz z nadejściem chłodnej pory roku liczba zachorowań na grypę gwałtownie wzrośnie:

„Ostatniej zimy mieliśmy stosunkowo niewiele przypadków grypy ze względu na rygorystyczne środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa, takie jak noszenie maseczek, zachowanie dystansu i zdalna praca w domu. Teraz, gdy nakazy i ograniczenia zostały w wielu miejscach złagodzone, możemy spodziewać się ciężkiej fali grypy”.

To, o czym prawie zapomniano w związku z pandemią koronawirusa: grypy nie należy lekceważyć. Wręcz przeciwnie:

„Grypa może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak zapalenie oskrzeli i płuc, zwłaszcza u dzieci, osób starszych i pacjentów z przewlekłymi chorobami układu oddechowego” - mówi Zander.

Najczęściej jednak dochodzi do łagodnej infekcji wirusowej, która przenosi się przez wydzieliny dróg oddechowych podczas kaszlu i kichania.

Test Combo NADAL COVID-19 Ag/Influenza może być wykonany bezpośrednio na miejscu. Nie jest konieczne wykonanie badania w laboratorium. W celu przeprowadzenia testu należy pobrać jedynie wymaz z jamy ustnej lub nosogardzieli.

„Chociaż tylko osoby profesjonalne, np. lekarze, mogą przeprowadzać ten test, jest on niezwykle prosty i szybki do wykonania - mówi Zander. - Podobnie jak w przypadku testu ciążowego, wynik jest łatwy do odczytania”.

Szybka diagnoza infekcji ma wiele zalet dla pacjenta i dla całego społeczeństwa, podkreśla Zander:

„Leki przeciwwirusowe na grypę działają najlepiej, jeśli są podawane wcześnie po wystąpieniu choroby - w ciągu 48 godzin. W ten sposób można na czas zastosować skuteczną terapię przeciwwirusową i zapobiec ciężkim przebiegom choroby. To nie tylko poprawia opiekę zdrowotną dla pacjentów, ale także zmniejsza jej koszty”.

Szybka diagnoza pomaga ponadto ograniczyć pandemię choroby koronawirusa i kontrolować epidemię grypy: „Izolacja pacjenta zakażonego koronawirusem lub grypą może być przeprowadzona znacznie szybciej dzięki zastosowaniu szybkiego testu. To chroni także innych ludzi“.

Wiarygodność szybkiego testu Combo wynosi 99 procent, mówi Thomas Zander i dodaje:

„Prawdą jest, że złotym standardem w diagnozowaniu grypy jest analiza laboratoryjna (test PCR), której czułość i specyficzność wynosi prawie 100 procent. Metoda laboratoryjna ma jednak wady: nie pozwala na natychmiastową diagnozę, wymaga wykwalifikowanego personelu, a także kosztownego sprzętu laboratoryjnego”.

Test Combo jest przeznaczony przede wszystkim dla gabinetów lekarskich i szpitali, które chcą szybko przebadać swoich pacjentów.

„Test Combo jest również przydatny w domach spokojnej starości i domach opieki, aby szybko uzyskać jasność i, jeśli to konieczne, zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusów grypy lub Covid-19” - mówi Thomas Zander.

Test NADAL COVID-19 Ag/Influenza bezpośrednio wykrywa specyficzne składniki wirusowe: mianowicie tzw. antygeny nukleoproteinowe. Białka te pokrywają materiał genetyczny składający się z kwasu rybonukleinowego (RNA) wirusów Covid-19 oraz wirusów grypy typu A i typu B (typ A i B to dwa najbardziej rozpowszechnione wirusy grypy). Dla porównania: w stosowanych w laboratorium testach PCR (PCR = polymerase chain reaction) wykrywane jest wirusowe RNA.

www.nal-vonminden.com

Informacje o przedsiębiorstwie

Firma nal von minden GmbH. Firma nal von minden GmbH z Moers jest od 38 lat specjalistą w dziedzinie diagnostyki medycznej. Portfolio obejmuje szybkie testy i testy laboratoryjne do rzetelnej diagnostyki w zakresie toksykologii, bakteriologii, kardiologii, ginekologii, chorób zakaźnych i urologii. Firma nal von minden GmbH zatrudnia łącznie około 230 pracowników w 9 europejskich oddziałach. www.nal-vonminden.com

KONTAKT:

Hellwig PR

Gabriele Hellwig

Garstedter Weg 268

D- 22455 Hamburg

tel. +49 40 38 66 24 80

e-mail: info@hellwig-pr.de

www.hellwig-pr.de

Źródło informacji: nal von minden GmbH w Niemczech (Moers)

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 08.10.2021, 10:41
Źródło informacji nal von minden GmbH w Niemczech (Moers)
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ