Newsletter

Zdrowie i styl życia

NCCN udostępnia nowe materiały informacyjne dotyczące nowotworów dla osób z Ukrainy

14.04.2022, 10:01aktualizacja: 14.04.2022, 10:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/National Comprehensive Cancer Network
PR Newswire/National Comprehensive Cancer Network
National Comprehensive Cancer Network – organizacja non-profit z siedzibą w Stanach Zjednoczonych – zapewnia darmowe i dostosowane do pacjentów przewodniki dotyczące leczenia nowotworów, które pozwolą cierpiącym na te choroby Ukraińcom uzyskać najlepszą możliwą pomoc. Materiały dostępne są na stronie NCCN.org/Ukraine.

PLYMOUTH MEETING, Pennsylvania, 14 kwietnia 2022 r. /PRNewswire/ -- Organizacja National Comprehensive Cancer Network® (NCCN®) – sojusz czołowych ośrodków leczenia nowotworów w USA – dołącza do światowych apeli o pokój w Ukrainie i zwraca uwagę na ogromny wpływ bieżącej sytuacji na opiekę onkologiczną. Jako organizacja, której misją jest podnoszenie jakości opieki nad pacjentami z chorobą nowotworową na całym świecie, NCCN deklaruje solidarność z narodem ukraińskim. W ramach swojego wsparcia, NCCN zapewnia bezpłatne przewodniki dotyczące leczenia nowotworów w języku ukraińskim na stronie internetowej NCCN.org/Ukraine.

„Nasze serca łączą się z obywatelami Ukrainy podczas tej niesprawiedliwej inwazji i kryzysu humanitarnego – powiedział dr Robert W. Carlson, dyrektor generalny NCCN. - Wojna nie tylko bezpośrednio zagraża bezpieczeństwu ludzi, ale także znacząco utrudnia świadczenie podstawowej opieki zdrowotnej, w tym kluczowej opieki nad pacjentami z chorobą nowotworową. Mamy nadzieję, że przewodniki po leczeniu w języku ukraińskim pomogą pacjentom, ich opiekunom i świadczeniodawcom w tym trudnym czasie”.

Zasoby NCCN obejmują 14 nowo przetłumaczonych Wytycznych NCCN dla Pacjentów® obejmujących przyjazne dla pacjentów, oparte na dowodach, specjalistyczne informacje na 8 następujących tematów, związanych z opieką onkologiczną:

- rak piersi (rak nieinwazyjny przewodowy sutka/DCIS, inwazyjny i przerzutowy),

- rak szyjki macicy,

- rak jelita grubego,

- łagodzenie cierpienia,

- nowotwory regionu głowy i szyi (rak jamy nosowo-gardłowej, rak jamy ustnej i rak gardła środkowego),

- rak płuc (we wczesnym stadium i z przerzutami),

- chłoniaki (rozlany z dużych komórek B),

- rak gruczołu krokowego (w stadium wczesnym i zaawansowanym).

Anglojęzyczne wersje tych przewodników dla pacjentów powstały w oparciu o Wytyczne Praktyki Klinicznej w Onkologii NCCN (NCCN Clinical Practice Guidelines in Oncology, Wytyczne NCCN®), które są uznanym standardem postępowania klinicznego w zakresie opieki onkologicznej oraz najbardziej kompletnym i najczęściej aktualizowanym zbiorem wytycznych praktyki klinicznej dostępnym w jakimkolwiek dziale medycyny. Wersje dla pacjentów przedstawiono w czytelnym formacie dzięki finansowaniu z Fundacji NCCN®. Pomogą one pacjentom lepiej zrozumieć swoją sytuację w zakresie opieki onkologicznej, szczególnie w przypadku przekraczania granic państw i uzyskiwania pomocy w ramach różnych systemów.

„Chociaż przetrwanie samej inwazji już jest czymś trudnym, dla osób cierpiących na raka, które mają także inne pilne problemy medyczne, jest to jeszcze trudniejsze – powiedziała dr Nelya Melnitchouk ze Światowego Sojuszu ds. Wiedzy Medycznej (Global Medical Knowledge Alliance, GMKA). - Opublikowane informacje w języku ukraińskim mogą pomóc osobom z nowotworami i ich świadczeniodawcom zrozumieć na jakim etapie leczenia się znajdują i jak należy podejść do kolejnych kroków w zmieniających się okolicznościach”.

„NCCN dołącza do licznych organizacji z całego świata, które odpowiadają na apel o wsparcie ukraińskich pacjentów cierpiących na nowotwory, ich lekarzy i rodzin – powiedział Mike Morrissey, dyrektor generalny Europejskiej Organizacji ds. Raka (European Cancer Organisation, ECO). - Zebraliśmy w jednym miejscu przetłumaczone materiały od wielu różnych organizacji medycznych i stowarzyszeń pacjentów pod adresem: onco-help.org. Zapewnia to szybki i łatwy dostęp do informacji dla osób, które ich potrzebują".

Materiały NCCN powstały w oparciu o długą współpracę i nieprzerwane relacje partnerskie z podmiotami z całego świata, zapewniając dostosowane i uszeregowane wersje wytycznych onkologicznych, które mogą pomóc świadczeniodawcom określić możliwości leczenia w taki sposób, by zapewnić najlepsze możliwe efekty w sytuacjach braku zasobów, panującego konfliktu i innych problemów obecnych w regionie.

NCCN zobowiązuje się do dalszego wspierania obywateli Ukrainy przez ciągłe aktualizowanie informacji na stronie NCCN.org/Ukraine oraz w aplikacjach NCCN. Wkrótce udostępnimy więcej materiałów.

National Comprehensive Cancer Network

National Comprehensive Cancer Network® ( NCCN®) to sojusz not-for-profit obejmujący czołowe ośrodki onkologiczne zaangażowany w działania obejmujące opiekę nad pacjentami, badania i edukację. NCCN ma na celu polepszanie standardów jakości, skuteczności, sprawiedliwości i dostępu do opieki onkologicznej, aby odmieniać na lepsze życie wszystkich pacjentów. Odwiedź stronę NCCN.org, aby uzyskać więcej informacji na temat Wytycznych Praktyki Klinicznej w Onkologii NCCN (NCCN Clinical Practice Guidelines in Oncology, Wytycznych NCCN ®) i innych inicjatyw. Obserwuj NCCN na Facebooku @NCCNorg, Instagramie @NCCNorg i Twitterze @NCCN.

Fundacja NCCN

Fundacja NCCN (NCCN Foundation ®) została założona przez National Comprehensive Cancer Network® (NCCN®), aby dawać nowe możliwości osobom chorującym na raka i umożliwiać rozwój onkologii. Fundacja NCCN pomaga osobom cierpiącym na choroby nowotworowe i ich opiekunom zapewniając obiektywne i specjalistyczne wytyczne od czołowych ekspertów w dziedzinie onkologii poprzez bibliotekę Wytycznych NCCN dla Pacjentów (NCCN Guidelines for Patients®) i inne materiały edukacyjne, których adresatem są pacjenci. Fundacja NCCN angażuje się również w prace nad postępami w leczeniu raka finansując badania obiecujących młodych naukowców, którzy przyczyniają się do rozwoju badań nad nowotworami. Więcej informacji na temat Fundacji NCCN na stronie internetowej NCCN.org/foundation.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1783811/Ukraine_Resources.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/441768/NCCN_Logo.jpg

Źródło: National Comprehensive Cancer Network

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 14.04.2022, 10:01
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.