Newsletter

Zdrowie i styl życia

Nowe metody leczenia chorób skóry głównym tematem zjazdu Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego w Lublinie

30.05.2023, 09:05aktualizacja: 30.05.2023, 09:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Polskie Towarzystwo Dermatologiczne
Polskie Towarzystwo Dermatologiczne
31 maja 2023 rozpoczyna się w Lublinie zjazd Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego z udziałem ponad 1600 dermatologów. Udział weźmie ponad 200 wykładowców i wygłoszonych zostanie ponad 300 wykładów.

Zjazd będzie poświęcony nowoczesnym metodom leczenia między innymi takich chorób jak atopowe zapalenie skóry, pokrzywka, łuszczyca, trądzik różowaty, chłoniaki pierwotnie skórne, bielactwo i wiele innych.

Istotnym, przełomowym tematem zjazdu będzie nowa grupa leków, którą można stosować w leczeniu łysienia plackowatego. Po takim leczeniu znaczący odrost włosów obserwuje się tylko u części osób, ale jest to ogromny postęp, zważywszy, że dotychczas nie było żadnego leku przeznaczonego do leczenia łysienia plackowatego.

Połowę chorych na łysienie plackowate stanowią dzieci, dla których choroba jest często przedmiotem frustracji i dręczenia przez inne dzieci w szkole.

Zakres działania dermatologów, który dotychczas obejmował głównie farmakoterapię chorób skóry, rozszerzył się w ostatnim okresie znacząco o umiejętność uzupełnienia leczenia właściwą pielęgnacją skóry z jednej strony aż do skomplikowanych technik dermatochirurgicznych z drugiej.

Dyskutowane będą najnowsze dane o przyczynach rozwoju przewlekłych chorób skóry, w tym między innymi o roli bakterii i innych drobnoustrojów (mikrobiomu) w rozwoju tych chorób.

Część wykładów będzie poświęcona dermoskopii, trichoskopii i dermatopatologii.

Zjazd jest połączony z obchodami 100-lecia Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Z tej okazji m.in. wydano monografię pt. „100 lat Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego” (red. R. Białynicki-Birula, L. Rudnicka), nakręcono film na temat 100 lat rozwoju Towarzystwa i wybito pamiątkowy medal.

Znaczącą międzynarodową pozycję polskiej dermatologii może potwierdzać fakt, że gośćmi obchodów 100-lecia są prezesi trzech największych towarzystw dermatologicznych na świecie, prof. Lars French (prezes International League of Dermatological Societies), prof. Martin Rocken (prezes Europejskiej Akademii Dermatologii) i Seemal Desai (prezes Amerykańskiej Akademii Dermatologii) oraz profesorowie z Uniwersytetu Harwarda, Yale i wielu innych.

Po zakończeniu obrad uczestnicy konferencji wysłuchają koncertu Justyny Steczowskiej.

Źródło informacji: Polskie Towarzystwo Dermatologiczne

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 30.05.2023, 09:05
Źródło informacji Polskie Towarzystwo Dermatologiczne
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.