Pobierz materiał i Publikuj za darmo
LONDYN, 6 września 2013 roku. /PRNewswire/ - Świeżo opublikowane sprawozdanie pt. "Problem zaparcia w starzejącym się społeczeństwie - szukanie lepszych rozwiązań", ujawnia po raz pierwszy rzeczywistą skalę problemu związanego z przewlekłym zaparciem u osób powyżej 65 roku życia. Grupa specjalistów przeprowadziła analizę wszystkich powszechnie dostępnych w Europie danych. Jej wyniki są wysoce niepokojące, stwierdzono bowiem, że omawiane schorzenie jest lekceważone, nieleczone i ignorowane.
(Logo: http://photos.prnewswire.com/prnh/20130829/633895-a)
(Logo: http://photos.prnewswire.com/prnh/20130829/633895-b)
(Zdjęcie: http://photos.prnewswire.com/prnh/20130829/633895-INFO)
W sprawozdaniu wykazano, że przewlekłe zaparcie - mogące mieć charakter zaburzenia funkcjonalnego lub być objawem wtórnym innej rozpoznanej choroby - dotyka blisko 80% populacji osób starszych żyjących w domach opieki, a także jedną na pięć osób powyżej 65 roku życia w skali całego społeczeństwa.[1]-[3] Nieleczone zatwardzenie może skutkować poważnymi konsekwencjami medycznymi, takimi jak zaklinowanie stolca - stanem, w którym zatrzymanie stolca uniemożliwia normalne wypróżnianie się. Zaklinowanie stolca może wystąpić nawet u 50% osób starszych przebywających na oddziałach szpitalnych lub w domach opieki. Ponadto, może doprowadzić do nietrzymania stolca.[4]-[6]
"Choć zgodnie z szacunkami 80% starszych mieszkańców domów opieki ma problemy z zaparciem, schorzenie to ewidentnie nie jest traktowane dość poważnie. Mamy nadzieję, że sprawozdanie da bodziec do wcześniejszego rozpoznawania problemu zaparcia i, co ważne, zachęci wszystkie osoby związane z leczeniem osób starszych do podjęcia korzystnych i bezpośrednich działań w nim określonych, które zapewnią lepszą opiekę" - mówi David Sinclair, zastępca dyrektora i rzecznik prasowy Międzynarodowego Centrum Długowieczności w Wielkiej Brytanii (ILC-UK).
Enrico Corazziari, profesor gastroenterologii z Rzymskiego Uniwersytetu Sapienza we Włoszech tak skomentował sprawozdanie: "W przypadku osób starszych zaparcia mogą być źródłem cierpień zarówno natury psychicznej, jak i cierpień fizycznych. Brak dostępu na terenie Europy do potwierdzonych badaniami wytycznych w zakresie leczenia zaparć u osób starszych sprawia, że jakość leczenia tego schorzenia pozostawia wiele do życzenia. Pacjenci wciąż niepotrzebnie cierpią z powodu złego stanu zdrowia, nie mając dostępu do odpowiednio dopasowanego i wdrażanego w porę leczenia. Mamy nadzieję, że apele o podejmowanie działań nakreślonych w nowym sprawozdaniu dadzą silny bodziec do szeroko zakrojonych zmian w podejściu do leczenia tej powszechnej choroby, której można zapobiegać".
Z kolei Peter Martin, dyrektor ds. operacyjnych Norgine, w następujący sposób odniósł się do doniesień w sprawozdaniu: "Posiadając wieloletnie doświadczenie w gastroenterologii, nasza firma dokłada wszelkich starań, by poprawić jakość życia osób cierpiących na zaparcia. Finansując to sprawozdanie razem z ILC-UK, chcemy dać sygnał do podjęcia ogólnoeuropejskich działań w obszarze opieki zdrowotnej pozwalających opracować wydajne i skuteczne rozwiązania, które poprawią poziom leczenia osób cierpiących na zaparcia".
Informacja prasowa dostępna jest w całości pod adresem: http://www.norgine.com.
Pełny tekst sprawozdania dostępny jest pod adresem: http://www.ilcuk.org.uk/index.php/publications.
Źródło: Norgine ltd
KONTAKT:
Norgine
Isabelle Jouin
tel. kom. + 44-(0)771-406-1327
e-mail: IJouin@norgine.com.
-
Packer Forbes Communications
Gayle Sawyer
lub
Steph Wood
tel. +44-(0)20-7036-8550
e-mail: gayle@packerforbes.com
e-mail: stephanie@packerforbes.com
-
ILC-UK
Jessica Watson
tel. +44-(0)207-340-0440
e-mail: jessicawatson@ilcuk.org.uk.
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 06.09.2013, 03:01 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |