Newsletter

Zdrowie i styl życia

Pacjenci z osteoporozą będą mogli odetchnąć z ulgą – jest szansa na przywrócenie produkcji kluczowego dla nich leku

09.09.2022, 15:52aktualizacja: 09.09.2022, 16:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
„To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich polskich pacjentów cierpiących na osteoporozę – tak Barbara Misiewicz-Jagielak, dyrektor ds. relacji zewnętrznych firmy Polpharma poinformowała o podjęciu negocjacji w sprawie przejęcia produkcji jedynego leku na polskim rynku zawierającego alfakalcydol. Jest to syntetyczna pochodna witaminy D ułatwiającą wchłanianie wapnia w organizmie. W przeciwieństwie do innych form tej witaminy, jest stosowany u pacjentów z zespołem nerczycowym. Jest to jedyna możliwość leczenia tych pacjentów.

„Przed pacjentami z osteoporozą i zespołem nerczycowym stanęło widmo braku dostępu do kluczowego w ich leczeniu produktu. Postanowiliśmy więc odpowiedzieć na apel Ministerstwa Zdrowia i rozpocząć negocjacje w sprawie przejęcia po poprzednim producencie produkcji leku, dzięki czemu pojawia się szansa, że mógłby być on znowu dostępny we wszystkich aptekach w Polsce” – powiedziała Barbara Misiewicz-Jagielak w rozmowie z Polską Agencją Prasową w czasie XXXI Forum Ekonomicznego, odbywającego się od 6 do 8 września w Karpaczu.

„Decyzja Polpharmy wynika z misji i naszego poczucia odpowiedzialności jako polskiej firmy towarzyszącej pacjentom od 1935 roku. Przez wszystkie dekady zawsze kierowaliśmy się potrzebami polskich pacjentów. Dlatego nie mogliśmy biernie przyglądać się dramatycznej sytuacji chorych cierpiących na osteoporozę — decyzję o pilnym podjęciu negocjacji w sprawie wznowienia produkcji leku podjęliśmy bez zbędnej zwłoki” – zaznacza Barbara Misiewicz-Jagielak.

Polpharma jest liderem polskiego rynku farmaceutycznego i jednym z wiodących producentów leków w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie wchodzi w skład silnej międzynarodowej grupy farmaceutycznej, oferującej nowoczesne leki, substancje oraz innowacyjne rozwiązania dla pacjentów i partnerów biznesowych z całego świata. Już co ósme opakowanie leku w polskich aptekach i co trzecie w szpitalach pochodzi z Polpharmy.

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 09.09.2022, 15:52
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.