Newsletter

Zdrowie i styl życia

Pleszew: Rower i sadzenie drzew z „Czystą Polską”

09.06.2022, 21:43aktualizacja: 09.06.2022, 21:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. (UMiG Pleszew): Dzień Roweru to okazja do szczególnej troski o ekologię i sadzenie drzew
Fot. (UMiG Pleszew): Dzień Roweru to okazja do szczególnej troski o ekologię i sadzenie drzew
Tysiące dzieci wsiadło tego dnia na rower. Seki dzieci wzięło udział w symulacjach wypadków drogowych, dziesiątki dzieci posadziło drzewa. To pleszewska akcja „(Nie)Typowo Rowerowo”, którą zorganizował samorząd z okazji Światowego Dnia Roweru.

Tego dnia odbywało się w Pleszewie jednocześnie kilka wydarzeń. Do Miasteczka Ruchu Drogowego zaproszono uczniów klas IV ze wszystkich szkół z terenu MiG Pleszew, gdzie ratownicy medyczni, strażacy, policjanci i strażnicy miejscy przeprowadzali symulacje wypadków drogowych i uczyli zasad bezpieczeństwa na drodze. Każdy uczestnik w nagrodę otrzymał kamizelkę odblaskową. – Taka kamizelka może uratować życie. Uczniowie klas czwartych zdają teraz egzamin na kartę rowerową, stąd ich obecność na warsztatach – mówi Zbigniew Duszczak, komendant Straży Miejskiej w Pleszewie.

Mniejsi pleszewianie z kolei wzięli udział w akcji sadzenia drzew, w którą zaangażowało się ogólnopolskie Stowarzyszenie „Czysta Polska”. – Pleszew był jednym z 40 polskich miast, do którego zawitał program „Czyste, zielone miasta”. Wspólnie z maluchami posadziliśmy 200 buków na stadionie w sąsiedztwie już istniejącego kieszonkowego parku, które podarowały nam Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Taczanów – mówi Izabela Swiątek, zastępca burmistrza Pleszewa.

Najbardziej zaskoczyła odpowiedź na apel władz Miasta i Gminy Pleszew, by tego dnia uczniowie przyjechali do szkoły rowerem. W efekcie boiska szkolne wypełniły setki jednośladów. Najbardziej rowerową szkołą został Zespół Szkół Publicznych nr 1. Nagrodzono także te klasy, których wszyscy uczniowie tego dnia dostali się do szkoły rowerami.

- Pierwsza tego typu akcja okazała się bardzo dobrym pomysłem. Warto propagować jazdę na rowerze tym bardziej, że w Pleszewie mamy coraz więcej ścieżek rowerowych, a rowerzyści są bezpieczniejsi. Duży nacisk kładziemy na edukację w tym zakresie. Pleszewska Fundacja Animacja stworzyła filmy instruktażowe ucząc, jak bezpiecznie poruszać się po ścieżkach rowerowych i jakie są powinności kierowców wobec rowerzystów – podsumowuje akcję Anna Bogacz, rzecznik prasowy urzędu.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 09.06.2022, 21:43
Źródło informacji UMiG Pleszew
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii