Newsletter

Zdrowie i styl życia

Poznaliśmy laureatów 22. edycji konkursu Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny

24.01.2023, 09:00aktualizacja: 24.01.2023, 09:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Termedia
Termedia
W środę, 25 stycznia, podczas gali w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie nagrodzeni zostaną laureaci konkursu „Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny”. Kapituła postanowiła uhonorować 30 osób w 10 kategoriach.

Ideą konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów, które odniosły sukces w ochronie zdrowia. Do organizatorów – Wydawnictwa Termedia oraz redakcji „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego” rekordową liczbę zgłoszeń. Rozpatrywano je w ramach 10 kategorii. 

Wyboru zwycięzców dokonywała Kapituła, w skład której wchodzą m.in. byli ministrowie, wybitni lekarze, eksperci w dziedzinie zarządzania i przedstawiciele instytucji związanych z opieką zdrowotną. Promowano konsekwencję – niezwykle ważną w rozwoju i realizacji celów biznesowych – odwagę, ale i pozytywizm działań. 

W gronie laureatów znalazły się osoby powszechnie znane opinii publicznej. Ambasadorem Zdrowia została Agata Kornhauser-Duda, pierwsza dama RP, która angażuje się w działania związane ze zdrowiem, w sprawy pacjentów, osób niepełnosprawnych, dzieci i osób starszych. Jest inicjatorką szeregu akcji prozdrowotnych, wolontariuszką, propagatorką profilaktyki i polityki senioralnej. Wspiera budowę kliniki dla dorosłych osób w śpiączce czy ośrodków hospicyjnych dla dzieci.

Miano Osobowości Roku w Medycynie przyznano dr. n. med. Andrzejowi Mądrali, członkowi rady Pracodawców RP, prezesowi Pracodawców Medycyny Prywatnej, wiceprezesowi Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, wice przewodniczącemu Rady Nadzorczej Centrum Medycznego Mavit.

Wszyscy laureaci zostaną nagrodzeni podczas uroczystej gali 25 stycznia 2023 r. o godz. 18:15 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. 

Laureaci konkursu „Sukces roku 2022 w ochronie zdrowia – liderzy medycyny”

Menadżer roku – placówki publiczne 

 • Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Menadżer roku – placówki prywatne

 • Jakub Swadźba, prezes Diagnostyka sp. z o. o. 

Lider roku – innowacyjny szpital

 • Szpital Specjalistyczny w Brzozowie, Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny im. Ks. B. Markiewicza 

Lider roku – zdrowie publiczne

 • Uczelnia Łazarskiego

Lider roku – działalność charytatywna

 • Stowarzyszenie Hospicjum Łódzkie 

Lider roku – media i Public Relations

 • Anna Zimny – Zając, Medonet.pl 

Lider roku – działalność edukacyjna

 • Gilead Sciences Poland sp. z o. o.

Ambasador Zdrowia

 • Agata Kornhauser-Duda

Osobowość medyczna roku 2022

 • Andrzej Mądrala

Nagroda specjalna czasopisma „Menadżer Zdrowia” i „Kurier medyczny”

 • Agnieszka Leszczyńska, prezes Angelini Pharma Polska
 • Piotr Dębski, dyrektor zarządzający Biogen Polska
 • dr hab. n. med. Dominik Dytfeld
 • Katedra i Klinika Hematologii i Transplantologii Szpiku Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Źródło informacji: Termedia

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 24.01.2023, 09:00
Źródło informacji Termedia
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.