Newsletter

Zdrowie i styl życia

Premiera inteligentnych zegarków Amazfit GTR 3 i GTS 3, stanowiących połączenie mody i technologii w trzech wyjątkowych urządzeniach: GTR 3 Pro, GTR 3 i GTS 3

13.10.2021, 08:28aktualizacja: 13.10.2021, 08:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Amazfit
Amazfit
Inteligentne zegarki typu Smartwatch zasilane przez system operacyjny Zepp - korzystanie z inteligentnych rozwiązań zdrowotnych staje się jeszcze prostsze.

SAN FRANCISCO, 13 października 2021 /PRNewswire/ -- Amazfit, czołowy międzynarodowy producent smartwatchów, zaprezentował trzy nowe modele: GTR 3 Pro, GTR 3 i GTS 3.

Najnowsza seria urządzeń do noszenia Amazfit pozwala użytkownikom na podniesienie komfortu użytkowania, poprawę zdrowia[1] i podniesienie stylu życia bez konieczności rezygnacji z indywidualnego stylu. Obejmują one pakiet najnowocześniejszych funkcji zdrowotnych i sprawnościowych w eleganckiej i stylowej obudowie, zasilanej przez system operacyjny Zepp.

Właściwości z zakresu zdrowia i stylu życia

Wszystkie trzy nowe inteligentne zegarki Amazfit to bogactwo nowoczesnych funkcji związanych ze zdrowiem, aktywnością fizyczną i stylem życia, prezentowanych w systemie operacyjnym Zepp. Dzięki intuicyjnemu, potężnemu interfejsowi, system ten umożliwia użytkownikom uwolnienie pełnego potencjału, odkrywanie swoich pasji i pozytywne nastawienie do życia.

Nowy system operacyjny jest przystosowany do optymalizacji wydajności inteligentnych urządzeń Amazfit - zamiast przenoszenia energochłonnego systemu operacyjnego smartfonów na nadgarstki użytkowników. Opracowany wokół koncepcji lekkości, płynności i praktyczności, system ten umożliwi łatwiejszą interakcję i pomoże użytkownikom wyeliminować żmudne operacje przy niższym zużyciu energii, w porównaniu do poprzedniego systemu operacyjnego smartwatcha.

Działa również na urządzeniach z systemami Android i iOS oraz współpracuje z popularnymi platformami zdrowotnymi, takimi jak Apple Health lub Google Fit, aby synchronizować dane zdrowotne, oraz Strava, Relive, Runkeeper i TrainingPeaks, aby synchronizować i udostępniać dane sportowe. Do pozostałych najważniejszych funkcji należą:

• Personalizacja: do 150+ wyrazistych tarcz zegarka z dopasowanymi, zawsze włączonymi wyświetlaczami[2] odpowiednich na każdy nastrój i okazję, a także dynamiczne efekty i płynne animacje. Użytkownicy będą mieli możliwość projektowania własnych tarcz zegarka i mini aplikacji za pomocą zestawu dla programistów aplikacji (wkrótce).

• Funkcja łatwego pomiaru stanu zdrowia 4 w 1: możliwość sprawdzenia czterech wskaźników zdrowia za jednym dotknięciem[3] dzięki wbudowanemu urządzeniu BioTrackerTM PPG 3.0 z 6PD (fotodiodami), które mierzy cztery wskaźniki zdrowia (tętno, poziom tlenu we krwi[4], poziom stresu i częstotliwość oddechu) w zaledwie 45 sekund.

• Wygodne zarządzanie zdrowiem przez 24 godziny na dobę: monitorowanie tętna przez cały dzień[5] - nawet podczas pływania. Dzięki alertom o nienaturalnie wysokim lub niskim tętnie, a także śledzeniu stref tętna, co pozwala zoptymalizować treningi, zegarek jest wszechstronnym i łatwym w użyciu narzędziem wspomagającym zdrowie każdego użytkownika.

• Łatwość obsługi: bieżący stan zdrowia i samopoczucie są błyskawicznie kalkulowane i przeliczane na pojedynczy wynik PAI[6], uzyskany z danych opartych na aktywności z ostatnich siedmiu dni.

• Zaawansowane monitorowanie snu z poziomu zegarka: monitorowanie[7] faz snu lekkiego, głębokiego i REM, a także czasów przebudzeń w nocy, drzemek w ciągu dnia trwających ponad 20 minut, a nawet monitorowanie jakości oddechu podczas snu. Dla większej wygody użytkownika można sprawdzić dane dotyczące snu bezpośrednio na zegarku.

• Zaawansowane śledzenie cyklu menstruacyjnego: z łatwością można zrozumieć swój cykl i lepiej zaplanować przyszłość. Po zarejestrowaniu miesiączki, można inteligentnie i dokładnie przewidzieć czas i długość następnego okna menstruacyjnego i płodnego, dzięki czemu utrzymanie dobrej formy bez żadnych niespodzianek staje się dziecinnie proste.

• Wydajne, błyskawicznie dostępne ekrany: oszczędność czasu, dostosowanie tego, co najważniejsze, oraz dostęp do Kart Skrótów, które pozwalają na spokój w ciągu każdego dnia. Łatwy dostęp do najważniejszych informacji za pomocą przeciągnięcia palcem lub stuknięcia.

• Sterowanie głosem: za pomocą Alexy[8] użytkownik może ustawić alarm, zadać pytanie lub wykonać inne czynności, gdy jest online; natomiast, gdy jest offline, może skorzystać z Offline Voice Assistant[9], aby uruchomić tryb sportowy lub funkcję zdrowotną, a nawet uzyskać dostęp do Home Connect, umożliwiający sterowanie inteligentnymi urządzeniami domowymi. Ponadto można korzystać z rosnącego ekosystemu ponad 10 miniaplikacji.

• Szybki i dokładny system GPS: jeszcze szybsze rozpoczęcie pracy dzięki dokładnemu[10] śledzeniu lokalizacji w oparciu o pięć systemów satelitarnych.

• Możliwości personalizacji: ustalenie priorytetów dla preferowanych funkcji, przesłanie zdjęcia w celu dostosowania tła tarczy zegarka lub wybór spośród 15 dynamicznych animowanych wzorów, które można dopasować do stroju w pracy, podczas wypoczynku czy zabawy.

• Narzędzia motywacyjne: możliwość śledzenia trasy biegu dzięki opcjonalnej funkcji Virtual Pacer[11], a następnie optymalizacji postępów i regeneracji dzięki algorytmowi wydajności PeakBeats.

• Narzędzia administratora: zarządzanie dniem dzięki powiadomieniom o wiadomościach, przypomnieniom o siedzącym trybie życia i piciu wody, kalendarzowi, wydarzeniom i listom rzeczy do zrobienia, prognozie pogody, zdalnemu sterowaniu kamerą przez Bluetooth i wielu innym funkcjom.

System operacyjny Zepp jest również wyposażony w szereg kompleksowych informacji na temat zdrowia i kondycji fizycznej, gdy tymczasem aplikacja Zepp App na smartfonie służy jako miejsce, gdzie można uzyskać dostęp do dodatkowych porad, które pomogą zrealizować wyznaczone cele.

GTR 3 Pro, GTR 3 i GTS 3 zostały stworzone po to, aby wyzwolić wewnętrznego entuzjastę i szczytową formę wydajności - aby bez problemu poruszać się w cyfrowym życiu i poza nim oraz osiągnąć równowagę i sukces.

Amazfit GTR 3 Pro: zaprojektowany, by wzmacniać potencjał

Model GTR 3 Pro, jako najlepszy wybór w nowej serii modnych urządzeń Amazfit, oferuje wiodące na rynku innowacje, zachęcając jednocześnie do prowadzenia zdrowego trybu życia i aktywowania wewnętrznego napędu.

GTR 3 Pro, wyposażony w dynamiczny wyświetlacz AMOLED ultra HD o przekątnej 1,45 cala i rozdzielczości 331 ppi, zapewnia niesamowite wrażenia wizualne i przejrzysty interfejs. Ze względu na to, że duży, okrągły ekran charakteryzuje się wysoką częstotliwością odświeżania, zapewniając płynną i bezproblemową interakcję, zegarek wyróżnia się imponującym stosunkiem ekranu do całości wynoszącym 70,6%, co oznacza, że pomimo zastosowania jednego z największych okrągłych wyświetlaczy na rynku, bez marnowania przestrzeni, GTR 3 Pro nadal pozostaje komfortowym urządzeniem.

Korzystając z klasycznej korony nawigacyjnej, można przeglądać i wybierać spośród szerokiej gamy funkcji i trybów sportowych, co daje satysfakcjonujące i intuicyjne dotykowe sprzężenie zwrotne podczas przekręcania palcami.

Niezależnie od tego, czy użytkownik korzysta z funkcji śledzenia aktywności w jednym z ponad 150 wbudowanych trybów sportowych, czy też monitoruje poziom stresu, GTR 3 Pro pozwala mu być świadomym swojego stanu zdrowia nieprzerwanie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nawet w przypadku zapomnienia włączenia trybu sportowego, nie ma powodów do zmartwień - funkcja inteligentnego rozpoznawania[12] włączy się dla nawet ośmiu popularnych dyscyplin sportowych, zapewniając, że nigdy przypadkowo nie zostanie pominięta możliwość śledzenia aktywności.

Przewaga GTR 3 Pro jest tym większa, że zegarek korzysta z ogniwa o pojemności 450 mAh, które zapewnia do 12 dni[13] nieprzerwanej pracy na jednym ładowaniu. Nie trzeba się, więc obawiać, że nie wystarczy mocy baterii.

Dodatkowo, miłośnicy muzyki z pewnością docenią 2,3 GB[14] pamięci wbudowanej w GTR 3 Pro, w której można zapisać do 470 utworów. Oznacza to niezależne odtwarzanie muzyki bezpośrednio z zegarka, bez konieczności sięgania po telefon. Dla dodatkowej wygody, GTR 3 Pro może odbierać i wykonywać połączenia telefoniczne po połączeniu ze smartfonem przez Bluetooth, dzięki czemu można prowadzić rozmowy bez użycia rąk.

GTR 3: stworzony, aby trwać

Wykonany z lekkiego, choć wytrzymałego stopu aluminium lotniczego, wyposażony w elegancką, obrotową koronkę, bezramkowy design GTR 3 płynnie łączy się z zaokrąglonym, szklanym ekranem, dając jeszcze większe wrażenie obcowania z urządzeniem.

Stylowe wzornictwo oraz wygodne, antybakteryjne paski silikonowe zapewniają klasyczny styl, pasujący do najróżniejszych strojów - od garnituru po strój treningowy. Możliwe jest również dostosowanie tarcz zegarka GTR 3 do własnych potrzeb, tak aby wyświetlały wszystkie potrzebne informacje.

Urządzenie GTR 3 wyposażone jest w 1,39-calowy wyświetlacz AMOLED HD i oferuje intuicyjny system operacyjny Zepp firmy Amazfit, zasilany baterią o pojemności 450 mAh, która zapewnia długi czas pracy na baterii - aż do 21 dni. Oznacza to do trzech tygodni na jednym ładowaniu, a nawet dłużej, jeśli zostanie uruchomiony tryb oszczędzania baterii.

GTS 3: stworzony dla ruchu

Dzięki nowoczesnemu, kwadratowemu ekranowi o wielkości 1,75 cala, Ultra HD AMOLED o rozdzielczości 341 ppi, GTS 3 jest jednym z najsmuklejszych i najlżejszych smartwatchów dostępnych na rynku, a mimo to ma ogromny, 72,4% współczynnik proporcji ekranu do całości. Urządzenie zostało zaprojektowane dla każdego, kto pragnie mieć stylowy i smukły inteligentny zegarek. Jego kształt odzwierciedla styl smartfona, zaś funkcje niemal w całości pokrywają się z tymi, które oferuje GTR 3.

„Te trzy zegarki to spełnienie obietnicy inteligentnego i łatwego dbania o zdrowie. GTR 3 Pro został stworzony, aby dawać możliwości. Amazfit GTR 3 zaprojektowano z myślą o trwałości. Z kolei GTS 3 powstał z myślą o ruchu. Wierzymy, że użytkownicy są tak samo podekscytowani tą nową generacją, jak my. Połączenie zdrowia z technologią to podstawowa filozofia stojąca za systemem operacyjnym Zepp. Rozwiązanie to jest systemem operacyjnym skoncentrowanym na zdrowiu, który wspomaga nasze zegarki w realizacji misji ułatwiania każdemu prowadzenia zdrowego trybu życia”, powiedział Wayne Huang, dyrektor generalny i założyciel Zepp Health.

Ceny i dostępność

Serie Amazfit GTR 3 i GTS 3 zostaną wprowadzone na rynek międzynarodowy 11 października 2021 roku (GMT+1).

W Europie ceny będą zaczynać się od 149,99 euro za Amazfit GTR 3 i GTS 3, oraz od 199,99 euro za Amazfit GTR 3 Pro. Wszystkie trzy produkty będą dostępne za pośrednictwem sklepów Amazfit w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, i Hiszpanii od 11 października 2021 (GMT+1).

W USA ceny będą zaczynać się od 179,99 dolarów za modele Amazfit GTR 3 i GTS 3 oraz od 229,99 dolarów za Amazfit GTR 3 Pro. GTR 3 Pro i GTR 3 będą dostępne w amerykańskim sklepie Amazfit od 11 października 2021 roku (GMT+1). GTS 3 będzie dostępny wkrótce.

Amazfit

Założona w 2015 r. spółka Amazfit jest czołową globalną marką oferującą produkty do noszenia, która koncentruje się na branży sportowej i fitness. Amazfit oferuje bogatą gamę produktów, w tym smartwatche i opaski, słuchawki douszne TWS, urządzenia wspierające zdrowie i dobrą kondycję, takie jak inteligentne bieżnie i wagi wskazujące skład ciała, oraz sprzęt sportowy. Esencję naszej marki wyraża hasło „Up Your Game (Wznieś się na wyższy poziom)”; zachęcamy wszystkich użytkowników do realizowania swoich pasji i swobodnego wyrażania siebie poprzez aktywność.

Dzięki doskonałej jakości wykonania smartwatche Amazfit zdobyły liczne nagrody w zakresie designu, w tym niemiecką nagrodę iF Industrial Design Award oraz Red Dot Design Award.

Obecnie produkty Amazfit trafiają na rynki ponad 90 krajów i regionów, m.in. Ameryki Północnej i Południowej, Azji i Europy. Amazfit jest marką należącą do Zepp Health (NYSE: ZEPP), która od 2014 r. dostarczyła ponad 100 milionów urządzeń. Więcej informacji na stronie www.amazfit.com.

[1] Niniejszy produkt nie jest urządzeniem medycznym i nie może być wykorzystywany do celów medycznych ani jako podstawa do diagnozowania jakichkolwiek stanów chorobowych. Wyniki wykrywania są podane wyłącznie w celach referencyjnych. W przypadku złego samopoczucia należy skonsultować się z profesjonalną placówką medyczną.

[2] Zawsze aktywny wyświetlacz: przy podświetlonym ekranie wyświetlana jest zawartość systemu. Gdy ekran jest w trybie gotowości, wyświetla godzinę. Funkcja ta wymaga od użytkowników ręcznego ustawienia „Zawsze włączonego wyświetlacza”. Użytkownik może włączyć lub wyłączyć tę funkcję za pośrednictwem zegarka lub aplikacji Alexa.

[3] Aby przeprowadzić pomiar jednym dotknięciem i uzyskać najlepsze wyniki, należy nosić zegarek ciasno zamocowany, w miejscu jednej szerokości palca od nadgarstka i trzymać rękę nieruchomo. Ruch oraz cechy środowiskowe i fizyczne mogą mieć wpływ na szybkość i dokładność monitorowania i pomiaru.

[4] Aby dokonać pomiaru tlenu we krwi i uzyskać najlepsze wyniki, należy nosić zegarek ciasno zamocowany, w miejscu jednej szerokości palca od nadgarstka i trzymać rękę nieruchomo. Całodzienne monitorowanie SpO2 musi być aktywowane na zegarku lub w aplikacji Zepp App. Alerty SpO2 są wysyłane, jeśli wykryty wskaźnik jest zbyt niski w porównaniu do wstępnie ustawionej wartości, która musi być skonfigurowana w aplikacji Zepp App oraz w zegarku, na poziomie, co najmniej 80%. Ruch oraz cechy środowiskowe i fizyczne mogą wpływać na szybkość i dokładność monitorowania i pomiarów.

[5] Funkcja 24-godzinnego monitorowania tętna wymaga od użytkownika włączenia systemu automatycznego monitorowania tętna w aplikacji Zepp App oraz w zegarku, natomiast wartość minimalną można ustawić na 1 minutę. Alerty o nieprawidłowym tętnie i ustawiona wartość muszą zostać określone w aplikacji Zepp App i na zegarku.

[6] PAI jest indywidualnym wskaźnikiem aktywności fizjologicznej. Na podstawie danych o tętnie, dziennej intensywności aktywności i wielowymiarowej dynamicznej kompleksowej oceny osobistych danych fizjologicznych, jest on przekształcany w intuicyjną wartość PAI za pomocą algorytmu, co pomaga poznać kondycję fizyczną użytkownika. Utrzymując określoną intensywność codziennych czynności lub treningów, można wyznaczyć wartość PAI. Zgodnie z wynikami badań HUNT Fitness Study*, utrzymanie wartości PAI powyżej 100 pomaga zmniejszyć ryzyko śmierci z powodu chorób układu krążenia i wydłużyć życie. *HUNT Fitness Study: Badanie to było podprojektem badania HUNT i było prowadzone przez profesora Ulrika Wisloffa z Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii. Badanie HUNT trwało ponad 35 lat i objęło ponad 230 000 uczestników.

[7] Kiedy urządzenie jest zakładane do snu, automatycznie rejestruje informacje o śnie. Urządzenie może rejestrować sen nocny i drzemki. Czas snu, który pokrywa się z godzinami 22:00 - 8:00 rano, zostanie zarejestrowany jako sen nocny, przy czym sen, który jest odleglejszy od snu nocnego o więcej niż 60 minut, zostanie zarejestrowany jako drzemka. Drzemki trwające krócej niż 20 minut nie są rejestrowane. Podstawowe informacje o śnie nocnym można wyświetlić w urządzeniu, a szczegółową analizę i zapisy drzemek można wyświetlić w aplikacji. 24-godzinne monitorowanie poziomu stresu należy włączyć na zegarku lub w aplikacji Zepp App. Alerty dotyczące wysokiego poziomu stresu są oparte na wstępnie ustawionej wartości, a podpowiedzi dotyczące ćwiczeń oddechowych muszą być włączone na zegarku.

[8] Pełna lista 15 krajów/regionów i 14 obsługiwanych języków, a także sposób aktywacji i korzystania z usługi Alexa w smartwatchach Amazfit GTR 3 i GTS 3 znajduje się na stronie support.amazfit.com.

[9] Asystent głosowy Offline obsługuje wyłącznie komendy głosowe w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim i chińskim. Funkcja automatycznej blokady musi zostać ręcznie skonfigurowana w ustawieniach zegarka.

[10] Usługi pozycjonowania w pomieszczeniach nie są obsługiwane. Na szybkość i dokładność pozycjonowania może mieć wpływ otaczające środowisko.

[11] Funkcja Virtual Pacer jest kompatybilna wyłącznie z trybami sportowymi biegu na świeżym powietrzu i bieżni.

[12] Dokładność i czułość funkcji rozpoznawania treningu różni się w zależności od osoby i jest związana z postawą i sprawnością użytkownika podczas treningu. Zbyt krótki czas ćwiczeń lub częste zmiany postawy mogą nie wywołać funkcji automatycznego rozpoznawania. W przypadku jazdy samochodem, autobusem lub wykonywania innych czynności, może dojść do przypadkowego rozpoznania, jeśli czynności te są szczególnie podobne do wybranego trybu treningu. W przypadku aktywności na świeżym powietrzu, jeśli sygnał GPS jest słaby lub informacje danych AGPS nie zostały zsynchronizowane z telefonem komórkowym przez dłuższy czas, aktywność na świeżym powietrzu może zostać uznana za aktywność w pomieszczeniu.

[13] Żywotność baterii może się różnić w zależności od ustawień, warunków pracy i innych czynników. Dlatego rzeczywisty wynik może różnić się od danych laboratoryjnych. Przykładowy scenariusz użytkowania: Monitorowanie tętna jest zawsze włączone i pomiar dokonuje się w odstępach 10-minutowych; włączone monitorowanie snu; 200 wiadomości wysłanych dziennie; 100-krotne podniesienie nadgarstka w celu sprawdzenia czasu; badanie poziomu tlenu we krwi 5 razy dziennie; operacje na jasnym ekranie przez 5 minut; ćwiczenia 3 razy w tygodniu po 30 minut, GPS działa przez 30 minut; asystent głosowy wyłączony. Tryb oszczędzania baterii: Aktywowanie na zegarku trybu oszczędzania baterii, spowoduje wyłączenie połączenia Bluetooth, tętna i innych funkcji, a jedynie zapisywanie kroków i podstawowych informacji o śnie.

Scenariusz intensywnego użytkowania: monitorowanie tętna jest zawsze włączone i mierzy je w odstępach 1-minutowych, monitorowanie snu i jakości oddychania podczas snu oraz monitorowanie stresu włączone; wyświetlanie 150 komunikatów dziennie; podnoszenie nadgarstka, by sprawdzić czas - 100 razy; badanie poziomu tlenu we krwi 5 razy dziennie; operacje na jasnym ekranie 15 minut; ćwiczenia 3 razy w tygodniu po 30 minut; GPS działający przez 30 minut; włączony asystent głosowy. Czas nieprzerwanego korzystania z GPS 38 godzin: Należy włączyć monitorowanie tętna i GPS, używać GPS do mapowania swoich treningów.

[14] Maksymalna przestrzeń do przechowywania muzyki wynosi 2,3 GB (ze względu na zajętą przestrzeń systemową, rzeczywista przestrzeń wykorzystywana przez użytkownika może być mniejsza niż 2,3 GB); przyjmując 5-10 MB na utwór, można przechowywać do 270-470 utworów MP3.

Materiał zdjęciowy - https://mma.prnewswire.com/media/1655801/image_1.jpg

Materiał zdjęciowy - https://mma.prnewswire.com/media/1655800/image_2.jpg

Materiał zdjęciowy - https://mma.prnewswire.com/media/1655799/image_3.jpg

Źródło: Amazfit

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.10.2021, 08:28
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ