Newsletter

Zdrowie i styl życia

Przy współpracy z liderami polskiej służby zdrowia NCCN dąży do poprawy standaryzacji, koordynacji i wyników leczenia chorób nowotworowych

25.10.2021, 09:15aktualizacja: 25.10.2021, 09:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Dzięki międzynarodowej współpracy opublikowano pierwsze z kilku opartych na dowodach naukowych wytycznych zawierających najnowsze zalecenia dotyczące leczenia nowotworów, począwszy od raka szyjki macicy.

PLYMOUTH MEETING, Pensylwania, 25 października 2021 /PRNewswire/ -- National Comprehensive Cancer Network® (NCCN®) – sojusz skupiający najważniejsze ośrodki onkologiczne w Stanach Zjednoczonych – ogłosił dzisiaj publikację nowych wytycznych NCCN® dotyczących raka szyjki macicy – edycja polska. Celem tej współpracy jest rozwój międzynarodowej opieki nad chorymi na raka poprzez rekomendacje oparte na najnowszych dowodach i porozumieniu ekspertów. NCCN pracuje również nad regionalnymi adaptacjami wytycznych, tłumaczeniami i harmonizacją z lokalnymi dostawcami w Afryce Subsaharyjskiej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (MENA), na Karaibach oraz w innych krajach Azji, Europy i Ameryki Południowej.

„Łatwiej jest przewidzieć zapotrzebowanie na opiekę nad chorymi na raka, gdy współpracujemy w celu standaryzacji opieki w skali międzynarodowej - starannie dostosowanej do unikalnych różnic regionalnych - poprawiając jakość przy jednoczesnej kontroli kosztów – powiedział dr Robert W. Carlson, prezes NCCN. - Wszyscy ludzie na świecie powinni korzystać z naszej dynamicznie rozwijającej się wiedzy o tym, jak najskuteczniej leczyć nowotwory. To działa w obie strony; kiedy współpracujemy z ekspertami na całym świecie, wyciągamy cenne wnioski dla poprawy opieki nad chorymi na raka w Stanach Zjednoczonych”.

Wytyczne NCCN® dotyczące raka szyjki macicy: Edycja Polska są projektem pilotażowym w ramach współpracy zorganizowanej przez Państwowy Instytut Badawczy im. Marii Skłodowskiej-Curie (MSCNRIO), Stowarzyszenie na rzecz Innowacji (AFI) oraz NCCN. W projekcie, kierowanym przez polskich onkologów, biorą udział Agencja Oceny Technologii Medycznych, Narodowy Fundusz Zdrowia, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia oraz polskie środowiska pacjentów.

Planowane jest rozszerzenie wytycznych NCCN: Edycja Polska, tak by docelowo objęły większość incydentalnych przypadków nowotworów w Polsce. Kolejne wytyczne NCCN, które zostaną zaadaptowane to:

• nowotwory ośrodkowego układu nerwowego;

• nowotwory macicy;

• oraz nowotwory jajnika.

Wytyczne NCCN stanowią uznany standard wytycznych klinicznych i polityki w leczeniu nowotworów oraz są najbardziej dokładnymi i regularnie aktualizowanymi zaleceniami praktyki klinicznej dostępnymi w każdej dziedzinie medycyny. Są one szeroko stosowane i powszechnie doceniane przez osoby zajmujące się leczeniem nowotworów na całym świecie, co potwierdzają ostatnie niezależne, recenzowane badania przeprowadzone w Nigerii, Włoszech, oraz Chinach.

Międzynarodowe adaptacje i tłumaczenia wytycznych NCCN można znaleźć na stronie NCCN.org/global raz przyłączyć się do rozmowy za pomocą #NCCNGlobal.

Organizacja National Comprehensive Cancer Network

Organizacja National Comprehensive Cancer Network ® (NCCN®) to stowarzyszenie non-profit zrzeszające wiodące centra leczenia nowotworów, które działają w obszarze opieki nad pacjentami, badań i edukacji. Organizacja skupia się na podnoszeniu jakości, skuteczności, wydajności i dostępności opieki nad pacjentami w celu poprawy poziomu ich życia. Wytyczne NCCN Clinical Practice Guidelines in Oncology (NCCN Guidelines®) zapewniają przejrzyste, oparte na dowodach i konsensusie ekspertów zalecenia dotyczące leczenia nowotworów, profilaktyki i usług towarzyszących; są one uznanym standardem postępowania klinicznego i polityki leczenia nowotworów, stanowiąc najdokładniejsze i regularnie aktualizowane wytyczne dotyczące praktyki klinicznej w każdej dziedzinie medycyny. Wytyczne NCCN Guidelines for Patients (NCCN Guidelines for Patients®) dostarczają specjalistycznych informacji na temat leczenia nowotworów w celu poinformowania i wzmacniania pozycji pacjentów i ich opiekunów poprzez wsparcie ze strony NCCN Foundation®. NCCN promuje kształcenie ustawiczne, inicjatywy globalne, współpracę w zakresie polityki i badawczą oraz publikacje w dziedzinie onkologii. Więcej informacji na stronie NCCN.org oraz na profilach NCCN w mediach społecznościowych: Facebook @NCCNorg, Instagram @NCCNorg i Twitter @NCCN.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1666371/NCCNCervicalPolandCover.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/441768/NCCN_Logo.jpg

Źródło: National Comprehensive Cancer Network

KONTAKT:

Rachel Darwin

tel. 267-622-6624

e-mail: darwin@nccn.org

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.10.2021, 09:15
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ