Newsletter

Zdrowie i styl życia

Radiaction Medical prezentuje nowatorskie rozwiązanie chroniące przed promieniowaniem podczas RSNA 2021

26.11.2021, 12:11aktualizacja: 26.11.2021, 12:21

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Potwierdzona ponad 92% ochrona całego personelu medycznego podczas zabiegów pod kontrolą fluoroskopową.

TEL AWIW, Izrael, 25 listopada 2021 r. /PRNewswire/ - Radiaction Medical („Radiaction”), spółka produkująca wyroby medyczne, otwiera swój oddział w Stanach Zjednoczonych, po raz pierwszy prezentując jej innowacyjną osłonę przeciwko promieniowaniu, która chroni cały personel medyczny przed rozproszonym promieniowaniem w salach zabiegowych.

Rozwiązanie przedstawione zostanie podczas corocznej konferencji Towarzystwa Radiologicznego Ameryki Północnej („Radiological Society of North America; RSNA”), która odbędzie się w dniach 28 listopada – 2 grudnia 2021 r. w McCormick Place w Chicago. Radiaction Medical zajmować będzie stanowisko nr 6949. Firma zaprasza zwiedzających do zapoznania się z technologią i jej zaletami oraz do obejrzenia demonstracji produktu na żywo, jak również interaktywnej prezentacji multimedialnej.

Radiaction rewolucjonizuje ochronę przed promieniowaniem, wprowadzając jedyne na rynku rozwiązanie, które zapewnia osłonę całego ciała dla personelu medycznego podczas zabiegów pod kontrolą fluoroskopową bez wpływu na przebieg zabiegu. Jak pokazały doświadczenia w warunkach klinicznych, rozwiązanie Radiaction zmniejszało rozproszone promieniowanie w całym pomieszczeniu o 91% podczas zabiegów kardiologicznych i 93% podczas zabiegów elektrofizjologicznych. System praktycznie eliminuje ekspozycję na promieniowanie w obrębie głowy, której nie zabezpiecza powszechnie stosowany sprzęt.

Urządzenie zamontowane jest na ramieniu w kształcie litery C, otaczając wiązkę obrazującą i blokując rozproszone promieniowanie u jego źródła. Stanowi ono element doposażenia istniejących nieruchomych ramion w kształcie litery C i przeznaczone jest do stosowania w gabinetach kardiologii zabiegowej, elektrofizjologii i radiologii zabiegowej, gdzie lekarze narażeni są na największe promieniowanie.

„Bardzo cieszymy się z naszego wejścia na rynek USA – mówi Jonathan Yifat, dyrektor generalny Radiaction. - Budujemy na Florydzie centrum pokazowe, w którym nasi partnerzy i lekarze będą mogli zobaczyć, jak wygląda praca z urządzeniem i przekonać się o tym, jak dobrze sprawdza się w warunkach klinicznych. Opinie pierwszych użytkowników są bardzo zachęcające, ośrodki przygotowawcze i klienci gotowi są do zmiany sposobu ochrony personelu medycznego podczas zabiegów pod kontrolą fluoroskopową”.

Radiaction

Firma Radiaction z siedzibą w Tel Awiwie w Izraelu została założona przez lekarza Amira Belsona. Opracowała ona system ochrony przed promieniowaniem dla personelu medycznego pracującego w salach zabiegowych. Jej rozwiązanie rewolucjonizuje ochronę przed promieniowaniem, zapewniając personelowi medycznemu osłonę całego ciała podczas zabiegów pod kontrolą fluroskopową. Urządzenie zamontowane jest na ramieniu w kształcie litery C, otaczając wiązkę obrazującą i blokując rozproszone promieniowanie u jego źródła, co stanowi zupełnie nowy standard w ochronie personelu medycznego przed promieniowaniem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Radiaction pod adresem www.radiactionmedical.com lub kontaktując się mailowo z dyrektorem generalnym Jonathanem Yifatem: Jonathan@radiactionmedical.com, tel. +972765394849

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.11.2021, 12:11
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ