Pobierz materiał i Publikuj za darmo
202 – tyle wynajmów dokonano w sobotę i niedzielę w ramach wypożyczalni (obecnie 2 stacje i 30 rowerów), z których śląscy rowerzyści korzystają od 1 maja. City by bike w bieżącym sezonie po raz pierwszy pojawiło się w formie bezobsługowych wypożyczalni obsługiwanych przez firmę Nextbike Polska, która zarządza podobnymi systemami w 10 polskich miastach. Jak pokazują statystyki natężenia wypożyczeń, użytkownicy szybko opanowali nowe zasady korzystania z wypożyczalni i bardzo sobie chwalą całodobową dostępność rowerów miejskich, niskie ceny wypożyczeń oraz zintegrowanie katowickiego systemu z podobnymi wypożyczalniami w innych miastach w Polsce. W ubiegłych latach dzienna średnia wypożyczeń oscylowała wokół 30 – w ostatnią sobotę ta liczba była ponad czterokrotnie wyższa (139), a niemal codziennie w tym sezonie ten wynik jest podwajany (niedziela – 63, poniedziałek – 70). W sumie od chwili startu sezonu, niecałe 3 tygodnie temu, rowery wynajmowano już 1 114 razy. Dla porównania w 2013 roku dokonano ok. 3 000 wypożyczeń w ciągu całego sezonu!
"Użytkownicy w Katowicach mają na razie do dyspozycji jedynie dwie stacje, ale nawet tak skromna infrastruktura pozwala zaszczepić modę na rower miejski, czego dowodem jest rosnące natężenie wynajmów" – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike.
Z 2 stacji i 30 rowerów korzystać mogą użytkownicy zarejestrowani w City by bike lub innym systemie w Polsce i na całym świecie, którego operatorem jest Nextbike. Jak podaje firma, ponad 10 tysięcy mieszkańców Śląska jest zarejestrowanych w innych miastach. Od chwili startu sezonu w Katowicach, dołączyło do nich ok. 800 użytkowników City by bike.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.05.2015, 14:53 |
Źródło informacji | Nextbike Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei