Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Reumatyzm - może dotyczyć każdego
Pod hasłem "reumatyzm" kryje się ok 200 schorzeń, które dotykają ludzi bez względu na wiek, płeć czy rasę. Ocenia się, że cierpi na nie ponad 9 milionów Polaków - statystycznie co czwarty. Takie choroby jak reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), toczeń rumieniowaty układowy, młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów (MIZS) czy zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK), dotykają najczęściej osób młodych, w wieku 30 - 40 lat, ale również dzieci.
Na dolegliwości stawów o podłożu zapalnym choruje według różnych szacunków od 300 do 500 tysięcy osób w Polsce. Są to schorzenia nieuleczalne, z którymi trzeba walczyć, dbając o jak najlepszą jakość życia młodych osób na nie cierpiących. Dlatego tak ważne jest szybkie postawienie prawidłowej diagnozy.
"Podstawą jest wczesne rozpoznanie. To tym ważniejsze, że zmieniły się kryteria pozwalające chorobę szybciej rozpoznać, a nowoczesne terapie zastosowane w odpowiednim czasie pozwalają zatrzymać chorobę zanim dojdzie do uszkodzeń narządu ruchu i kalectwa" - mówi dr Maria Rell-Bakalarska, ekspert kampanii.
Mariusz, Zbyszek i Kuba - bohaterowie drugiej edycji
W pierwszej edycji wzięły udział młode kobiety, druga odsłona ma męskie rysy. Swoimi przeżyciami dzielą się trzej młodzi mężczyźni: Mariusz, Zbyszek i Kuba.
"Jestem jednym z tych pacjentów z ZZSK, którym nigdy nie udało się czuć na tyle dobrze, żeby nie brać leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych (do czasu tzw. leków biologicznych). Miałem jednak okresy, kiedy choroba pozostawała niemal niewidoczna. Skończyłem studia, pracuję jako psycholog i staram się, co trudne w natłoku obowiązków, pisać doktorat z psychologii humoru i kreatywności. Choroba próbuje jednak znaleźć metodę, żeby się do mnie dobrać" - opowiada Kuba Górecki, chorujący od wczesnego dzieciństwa.
Dołącz do nas!
Ambasadorką tegorocznej kampanii została Kasia Frąckowiak, autorka książki "Nie boję się ciemności" i popularna blogerka, od lat zmagająca się z RZS. Jednak w tej edycji każdy może dołączyć do akcji. Wystarczy wejść na stronę kampanii www.reumatyzmmamlodatwarz.pl i dodać swoje zdjęcie. Do tej pory swoje poparcie wyraziło ponad 400 osób z całej Polski. W ten sposób razem możemy przełamać stereotypy i zbudować świadomość społeczną dotyczącą chorób reumatycznych.
Komplet materiałów prasowych dostępny jest na: www.reumatyzmmamlodatwarz.pl/media.
KONTAKT:
Monika Zientek
tel. 502 387 971
e-mail: m.zientek@3majmysierazem.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 14.12.2015, 13:09 |
Źródło informacji | reumatyzmmamlodatwarz.pl |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Eksperci: inwestowanie w zdrowie pracowników przynosi pracodawcom korzyści ekonomiczne PAP
Współczesny rynek pracy stawia przed pracodawcami nowe wyzwania: stres, wypalenie zawodowe i choroby cywilizacyjne wpływają na efektywność i zaangażowanie pracowników. O tym, jak firmy mogą wspierać zdrowie fizyczne i psychiczne swoich zespołów, dyskutowali uczestnicy konferencji #ESG & #Sustainability FORUM „Go to the future”, zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie ESG.- 11.04.2025, 15:50
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Malaria - gotowi do diagnozy i leczenia? PAP
Osoby wracające z tropików i mające objawy chorobowe powinny być prowadzone przez ośrodki kliniczne. Malaria to pierwsza choroba, która powinna przyjść lekarzowi do głowy, gdy pacjent wraca z Afryki. Na dzień dobry powinno się wykonać diagnostykę potwierdzającą lub wykluczającą tę chorobę - twierdzi prof. Krzysztof Korzeniewski, specjalista medycyny morskiej i tropikalnej, epidemiologii, dermatologii i wenerologii.- 11.04.2025, 11:35
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Zdrowie PAP
-
Image
Konferencja prasowa pt. „Diabetologia w Polsce na tle Unii Europejskiej. Bilans z okazji polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej” Wnioski z raportu
Termin: 09.04.2025, godz. 10:00- 10.04.2025, 15:10
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ