Newsletter

Zdrowie i styl życia

Shanghai Electric ogłasza długoterminową współpracę ze spółką Siemens na rzecz rozwoju innowacji w zakresie nowych źródeł energii i opieki zdrowotnej

11.07.2023, 16:28aktualizacja: 11.07.2023, 16:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Shanghai Electric
PR Newswire/Shanghai Electric

SZANGHAJ, 11 lipca 2023 r./PRNewswire/ -- Podczas ostatniej wizyty członków wyższego kierownictwa Siemens Healthineers i Siemens Energy, Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727) („Spółka”) prowadziła rozmowy z Siemensem na temat długoterminowej współpracy w celu rozwoju innowacji technologicznych w opiece zdrowotnej i sektorze energetycznym. Dwie grupy zajmujące się sektorem energetycznym i opieką zdrowotną są gotowe na podjęcie szerszej współpracy w celu wspierania dążeń do poprawy stanu zdrowia i środowiska w Chinach, wykorzystując zacieśnienie więzi między Chinami a Niemcami oraz bardziej intensywną współpracę w zakresie działań klimatycznych, aby zapewnić zrównoważony rozwój i innowacyjność w wielu sektorach.

5 lipca Elisabeth Staudinger, członkini zarządu Siemens Healthineers, odwiedziła siedzibę Shanghai Electric, gdzie została przyjęta przez Leng Weiqing, prezeską zarządu Shanghai Electric. Tego samego dnia odbyła się również wizyta Karima Amina, wiceprezesa wykonawczego Siemens Energy. Podczas spotkań spółka Shanghai Electric odbyła rozmowy z delegatami wysokiego szczebla ze spółki Siemens długoterminowego partnera w zakresie nowych źródeł energii i najwyższej jakości sprzętu medycznego, aby omówić owocne wyniki ich współpracy, która przyczynia się do rozwoju innowacji w chińskim sektorze opieki zdrowotnej, oraz wskazać możliwości zwiększenia synergii między podmiotami na rzecz bardziej ekologicznych rozwiązań w zakresie magazynowania energii i nowych źródeł energii.

„Współpraca między Shanghai Electric a Siemensem umożliwiła nam pełne wykorzystanie wiedzy specjalistycznej i możliwości w różnych branżach, na różnych rynkach i z wykorzystaniem zróżnicowanych technologii, aby rozwijać badania i rozwój oraz innowacje dotyczące produktów, a zespoły z obydwu spółek dokonały wielu imponujących osiągnięć w ciągu ostatnich dekad. Oczekujemy dalszego wzmocnienia partnerstwa z Siemensem, aby przyspieszyć innowacje związane ze sprzętem medycznym w kraju, oddolnie podnieść jakość placówek opieki zdrowotnej w Chinach oraz umożliwić Chinom budowanie bezpiecznego, niskoemisyjnego i wydajnego systemu energetycznego z korzyścią dla większej liczby obywateli Chin dzięki wspólnemu zapewnianiu wyższej jakości opieki zdrowotnej i zrównoważonych rozwiązań energetycznych” - powiedziała Leng Weiqing.

Podkreślając rosnące zapotrzebowanie na świadczenia z zakresu opieki zdrowotnej w Chinach, Elisabeth Staudinger podkreśliła, że chiński 14. Plan Pięcioletni, który określa strategię ulepszenia krajowej produkcji sprzętu medycznego i innowacje technologiczne, przyniesie spółkom więcej możliwości współpracy.

„Siemens Healthineers chce ściśle współpracować z Shanghai Electric nad przyspieszeniem rozwoju chińskiego sektora medycznego i poprawą standardów zdrowia i higieny w Chinach oraz przyczynić się do realizacji wizji >>Zdrowe Chiny 2030<<” - stwierdziła.

Karim Amin wyraził uznanie dla wyjątkowych efektów współpracy między Shanghai Electric i Siemensem oraz przedstawił propozycje rozwoju działalności Siemens Energy.

„Siemens Energy ma na celu pogłębienie współpracy strategicznej z Shanghai Electric, aby wspierać działania Chin w zakresie transformacji energetycznej. Oznacza to, że podniesiemy poziom inwestycji w B+R, będziemy aktywnie badać nowe zastosowania nowych technologii i oferować produkty i usługi wyższej jakości. Zwiększając wsparcie techniczne Chin w przyspieszeniu realizacji ich podwójnego celu emisyjnego, zamierzamy również wspólnie z Shanghai Electric dokonać kolejnych przełomowych osiągnięć w sektorze nowych źródeł energii” - powiedział.

Wizyta nastąpiła po tym, jak chiński urzędnik wysokiego szczebla odbył pierwsze bezpośrednie konsultacje rządowe z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem od czasu wybuchu pandemii COVID-19, które miały miejsce w czerwcu. W ramach konsultacji urzędnicy wysokiego szczebla obydwu krajów wyraziły chęć wzmocnienia współpracy nad rozwojem niskoemisyjności i przyspieszenia przejścia na gospodarkę bardziej przyjazną dla klimatu. Podczas gdy Pekin i Berlin kontynuuje prace nad dekarbonizacją procesów przemysłowych, wzmożeniem polityki przejścia na przyjazne dla klimatu środki transportu oraz budowaniem gospodarki o obiegu zamkniętym, dwie spółki zyskają nowe możliwości budowania na dwudziestoletnim partnerstwie, aby przyspieszyć innowacje w dziedzinie technologii odnawialnych i opieki zdrowotnej.

Od czasu przejęcia Westinghouse Electric ponad dwadzieścia lat temu Siemens jest kluczowym partnerem Shanghai Electric w sektorze energetycznym, a obydwie spółki wspólnie opracowują czyste, wydajne rozwiązania energetyczne w ramach wspólnego przedsięwzięcia Shanghai Electric Power Generation Equipment. Spółka może się poszczycić czterdziestoprocentowym udziałem w rynku oraz przekroczeniem 150 mld RMB przychodu z urządzeń do energetyki węglowej, które pobiły liczne rekordy pod względem efektywności, zdolności produkcyjnej i niskoemisyjności.

Rok 2022 oznacza początek nowego partnerstwa Shanghai Electric i Siemens Healthineers, za pośrednictwem którego spółki zamierzają wspierać innowacje w zakresie sprzętu medycznego w Chinach i poprawiać dostęp do wysokiej jakości zasobów medycznych dla instytucji opieki zdrowotnej w całym kraju. Spółki potwierdziły zamiar ścisłej współpracy w różnych obszarach w formie umowy, która obejmuje systemy biznesowe, rozwój produktów i obsługę posprzedażową, wspierając wzrost Shanghai Electric w dynamicznie rozwijającym się sektorze medycznym w Chinach.

Shanghai Electric

Shanghai Electric Group Company Limited (SEHK:2727, SSE:601727), czołowy międzynarodowy dostawca ekologicznych rozwiązań systemowych klasy przemysłowej o zasięgu ogólnoświatowym, specjalizuje się w inteligentnej energii, inteligentnej produkcji i integracji inteligencji cyfrowej. Koncentrując się na rozwoju niskoemisyjnym i transformacji cyfrowej, otwierając nowe przestrzenie i promując kolejne czynniki wzrostu, Shanghai Electric będzie dążyć do uzyskania pozycji lidera w działaniach na rzecz osiągnięcia szczytowej emisji dwutlenku węgla przed 2030 r. i neutralności węglowej przed 2060 r., produkcji urządzeń dla nowych źródeł energii oraz lokalizacji urządzeń najwyższej klasy, wykorzystując bezgraniczne możliwości innowacyjnego ekosystemu przemysłowego z udziałem globalnych partnerów.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://www.shanghai-electric.com/group_en/

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1800747/logo_new_Logo.jpg 

Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.07.2023, 16:28
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii