Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Światowy czempionat w tym roku odbędzie się później niż zwykle – na przełomie września i października. Ale budowanie formy u lekkoatletów trwa w najlepsze. Jej kulminacja ma przyjść na katarskie mistrzostwa. Jednak by na nie pojechać, najpierw trzeba osiągnąć określone przez Polski Związek Lekkiej Atletyki minimum wynikowe.
Okazja nadarzy się podczas Memoriału Janusza Sidły, podczas którego rozegranych zostanie 11 konkurencji, w tym Bursztynowa Mila imienia Elżbiety Duńskiej-Krzesińskiej na dystansie 800 metrów. Po długim rozbracie z tartanem, do biegania wraca mistrzyni Europy na 1500 metrów z Amsterdamu (2016), Angelika Cichocka. Sopocianka zmierzy się między innymi z rywalkami z Kenii. Publiczności na Stadionie Leśnym zaprezentuje się też świeżo upieczona mistrzyni świata w sztafecie 4x400 metrów i halowa mistrzyni Europy, Anna Kiełbasińska. Sopocianka z każdym kolejnym startem potwierdza, że wydłużenie dystansu ze sprintu do jednego było „strzałem w dziesiątkę”. Najpierw podczas Memoriału Ireny Szewińskiej swój rekord życiowy poprawiła o prawie 0,3 sekundy, by tydzień później urwać kolejne ułamki sekund. Na razie „Kiełbasa” zatrzymała się na 51,57, co już daje jej przepustkę na Mistrzostwa Świata.
Ozdobą mityngu powinien być konkurs kulomiotów z aktualnym mistrzem Europy, Michałem Haratykiem na czele, a także rywalizacja skoczków wzwyż, w której udział wezmą między innymi mistrz świata z 2017 i wicemistrz olimpijski, Mutazz Isa Barshim (Katar) i Sylwester Bednarek.
Grand Prix Sopotu imienia Janusza Sidły odbędzie się po raz 22. na Stadionie Leśnym przy ulicy Wybickiego 48. Początek rywalizacji w niedzielę, 23 czerwca o godzinie 17:00.
Partnerem zawodów jest miasto Sopot, a współorganizatorem Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
Źródło informacji: Sopocki Klub Lekkoatletyczny
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.06.2019, 11:42 |
Źródło informacji | Sopocki Klub Lekkoatletyczny |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Polska aplikacja MoodMon pomoże w leczeniu depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej PAP
Polska aplikacja MoodMon zwyciężyła w międzynarodowym konkursie Bupa Eco-Disruptive 2024, którego celem jest wspieranie startupów tworzących innowacje dla systemu opieki zdrowotnej. Oprogramowanie, oparte na sztucznej inteligencji, pozwala monitorować osoby z problemami psychicznymi: nawracającą depresją i chorobą afektywną dwubiegunową.- 16.01.2025, 10:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Strategia ESG wspiera rozwój biznesu z korzyścią dla pracowników, społeczeństwa i środowiska PAP
Konsumenci, pracownicy, inwestorzy, a także instytucje regulacyjne zwracają coraz większą uwagę na wskaźniki środowiskowe, zaangażowanie społeczne i transparentność w biznesie. Zrównoważony rozwój powinien być elementem strategii firmy i wyznaczać długoterminowy kierunek działania. Pokazuje to przykład Opella, jednostki biznesowej Consumer Healthcare w Sanofi, która realizując konsekwentnie cele ESG, uzyskała niedawno certyfikat B Corp w Europie Środkowo-Wschodniej.- 15.01.2025, 10:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom