Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Badajmy się (nie tylko) w październiku
„Statystycznie rzecz ujmując, każdego dnia w Polsce ponad 50 kobiet słyszy diagnozę – >>wykryliśmy u pani raka piersi.<< 15 z tego powodu umiera. Możemy to zmienić. Nowotwór piersi, wykryty we wczesnym stadium, jest chorobą uleczalną – mówi Agnieszka Ford, współorganizatorka kampanii #PomacajSie, realizowanej przez Fundację Kochasz Dopilnuj. – By tak się stało, konieczne jest wykonywanie regularnych badań, do czego namawiamy wszystkie Polki” – dodaje.
Październik, który od lat jest miesiącem świadomości raka piersi, to doskonała okazja, by na badania wybrały się szczególnie te panie, które z różnych powodów zaniedbały profilaktykę. „Zachęcamy je do tego w różne, czasem niestandardowe sposoby” – mówi Agnieszka Ford. Jednym z nich jest współpraca z Piekarnią Cukiernią Putka, która w październiku, włącza do swojej oferty ciastka w kształcie piersi.
Słodki smak profilaktyki
„W tym roku, już po raz trzeci dołączamy do akcji #PomacajSie, czyli ogólnopolskiej kampanii walki z rakiem. W dniach 11 – 15 października w wszystkich piekarniach Putka będzie można zakupić wyjątkowe ciastka w kształcie piersi. Ze sprzedaży każdego z nich 3 zł przekażemy na walkę z nowotworem – mówi dyrektor marketingu Zuzanna Putka–Twardowska. – Dodatkowo do każdego ciastka dołączona zostanie ulotka z instrukcją badania piersi i wskazówkami jakie oraz jak często, w zależności od wieku, należy wykonywać badania profilaktyczne pod kątem tego nowotworu. Mamy nadzieję, że widok niecodziennych ciastek zachęci nasze klientki do zadbania o swoje zdrowie, a czasem wręcz życie” – dodaje.
Kampania #PomacajSie jest sztandarowym projektem Fundacji Kochasz Dopilnuj założonej przez Renatę Kabas–Komorniczak, Annę Szołuchę–Pogorzelską oraz Małgorzatę Lakowską. Organizacja promuje profilaktykę chorób nowotworowych. Akcji #PomacjaSie towarzyszy cykl wystaw prezentujących fotografie kobiet po mastektomii, warsztaty z samobadania oraz wiele niestandardowych działań promocyjnych.
Źródło informacji: Fundacja Kochaj Dopilnuj
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
POBIERZ ZAŁĄCZNIKI
| Data publikacji | 12.10.2022, 13:42 |
| Źródło informacji | Fundacja Kochaj Dopilnuj |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Dostęp do leków a bezpieczeństwo zdrowotne: debata o roli aptek i samorządów PAP
- 11.08.2026, 16:08
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
51 proc. Polaków: o pięknie zdecyduje zdrowie, nie wygląd. Nowy raport DOZ.pl PAP
- 11.08.2026, 15:17
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
P&F Products & Features GmbH ogłasza przejęcie AVVie GmbH
Przejęcie wzmacnia ofertę P&F w obszarze leczenia strukturalnych chorób serca dzięki włączeniu systemu AngelValve™ Augmentation System – nowatorskiego przezcewnikowego rozwiązania do leczenia niedomykalności zastawki mitralnej. Transakcja rozszerza portfolio nowej generacji przezcewnikowych terapii zastawkowych oraz potwierdza długoterminowe zaangażowanie firmy w rozwój innowacyjnych technologii dla pacjentów ze strukturalnymi chorobami serca.- 07.08.2026, 08:44
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ