Newsletter

Zdrowie i styl życia

Strzegom: Szczepienia dla uczniów

07.09.2021, 20:14aktualizacja: 07.09.2021, 20:17

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Strzegom
Fot. UM Strzegom
Rozpoczął się już nowy rok szkolny 2021/2022, a wraz z nim już wkrótce – w III tygodniu września - ruszą szczepienia dla uczniów w wieku od 12 do 18 lat. Będą one prowadzone w szkołach, w specjalnie przystosowanych do tego punktach. Także uczniowie z gminy Strzegom będą mogli skorzystać z tej szeroko zakrojonej akcji.

W pierwszym tygodniu września (01-05.09) w naszych placówkach oświatowych odbyły się lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym. W drugim tygodniu września (06-08.09) będą trwały przygotowania do realizacji szczepień m. in. zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci.

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w trzecim tygodniu września ruszają szczepienia w szkołach w całej Polsce. Na podstawie zebranych informacji odnoście ilości chętnych na szczepienie szczepionką przeciwko COVID-19 zostanie opracowany przez Strzegomskie Centrum Medyczno-Diagnostyczne terminarz szczepień, który niezwłocznie zostanie przekazany do szkół.  Warto podkreślić, że podczas szczepień uczniów na terenie szkoły mogą również zaszczepić się nauczyciele oraz najbliższa rodzina (po ustaleniu z dyrektorem szkoły). Dodajmy, że szczepionka przeciw COVID-19 jest darmowa i dobrowolna.

Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta jest wielkim orędownikiem szczepień. Nic więc dziwnego, że zwraca się z gorącym apelem i jednocześnie prośbą, by jak najwięcej uczniów z naszej gminy poddało się szczepieniu. – Im więcej osób w naszej gminie zaszczepi się, tym jest większa szansa, że pokonamy koronawirusa i będziemy bardziej bezpieczni. Drodzy uczniowie, zaszczepcie się! Zróbcie to dla swoich babć i dziadków, a także rodziców. To jest bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja – podkreśla burmistrz.

Burmistrz  Strzegomia  ufunduje  nagrody  w  konkursie  promującym  szczepienia  „Stop  COVID-19  -  zaszczep  się”,  który  przeprowadzi  szkoła.  W    konkursie  wezmą  udział  uczniowie, którzy zaszczepią się do 31 października br. oraz uczniowie już zaszczepieni. Nagrodę otrzyma klasa, w której zaszczepi się najwięcej uczniów: 80% zaszczepionych – I miejsce, 70% zaszczepionych – II miejsce, 60% zaszczepionych – III miejsce.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 07.09.2021, 20:14
Źródło informacji Strzegom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.