Newsletter

Zdrowie i styl życia

Szczepionka mRNA przeciw COVID-19. Na czym polega innowacyjność tej technologii?

15.02.2021, 09:35aktualizacja: 16.02.2021, 08:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Serwis Zdrowie - grafika
Serwis Zdrowie - grafika
We wtorek, 16 lutego o godz. 11:00 zapraszamy dziennikarzy na edukacyjny webcast pt. „Technologie wykorzystywane w szczepionkach mRNA”.

Będzie to drugie spotkanie z cyklu edukacyjnego „Zaszczepieni. Bezpieczni. Odpowiedzialni. Eksperckie rozmowy PAP”. Gośćmi Serwisu Zdrowie PAP będą:

· prof. Jacek Jemielity – chemik z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, który wraz z zespołem od prawie 20 lat prowadzi badania nad terapeutycznym wykorzystaniem mRNA,

· dr hab. Piotr Rzymski – biolog i popularyzator nauki, adiunkt w Zakładzie Medycyny Środowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

W zaledwie rok od zdiagnozowania pierwszych przypadków zachorowań na COVID-19 możemy już korzystać ze skutecznego i bezpiecznego produktu leczniczego, jakim są szczepienia nowej generacji oparte na technologii mRNA. Eksperci zwracają uwagę, że to niezwykłe osiągnięcie nauki i medycyny. Na czym polega innowacyjność tej metody? Czemu nie powinniśmy obawiać się szczepionek wykorzystujących tę technologię? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą zaproszeni eksperci.

Rozmowa będzie transmitowana na stronach: https://zdrowie.pap.pl oraz https://pap-mediaroom.pl.

Eksperci będą odpowiadać również na Państwa pytania, dlatego zachęcamy do rejestracji pod linkiem: https://zoom.us/webinar/register/WN_eiDXBwE9S1Oc3aU1ntPaJw

Pytania będzie można zadawać pisemnie podczas wydarzenia przy pomocy sesji Q&A. Można je również przesyłać już teraz na adres zdrowie@pap.pl

Cykl spotkań realizowany jest w ramach edukacyjnego projektu „Science will win”, którego mecenasem jest firma Pfizer.

Źródło informacji: Serwis Zdrowie

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 15.02.2021, 09:35
Źródło informacji Serwis Zdrowie
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ