Newsletter

Zdrowie i styl życia

Szybkie bieganie na PGE Narodowym

07.11.2022, 10:12aktualizacja: 07.11.2022, 10:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Action-Life (1)
Fundacja Action-Life (1)
Półtora tysiąca biegaczy i drugie tyle kibiców wzięło udział w Niepodległej Piątce - oficjalnych mistrzostwach Polski na 5 km na PGE Narodowym. Najszybsi okazali się Mateusz Kaczor (z czasem 14:14) i Sabina Jarząbek (16:19).

„Już pierwsza edycja biegu okazała się sukcesem, ale to, co wydarzyło się w ostatni weekend na PGE Narodowym, przeszło nasze oczekiwania. Cieszymy się, że na stałe wpisaliśmy się do kalendarza imprez biegowych” - mówi Jakub Nowak, organizator Niepodległej Piątki.

Oficjalne Mistrzostwa Polski w biegu na 5 km odbyły się w niedzielę 6 listopada. Wziąć w nich udział mógł każdy - bez względu na to, czy był amatorem, czy zawodowym sportowcem. Bieg odwiedziło około czterech tysięcy osób w tym 1,5 tys. biegaczy - to o pięciuset więcej niż w zeszłorocznej, premierowej edycji.

Na PGE Narodowym dorośli biegacze startowali w dziesięciu turach. Dwie ostatnie przygotowane były dla szybkobiegaczy: w dziewiątej serii ruszyły kobiety biegające 5 km poniżej 20 minut, a w dziesiątej mężczyźni biegający poniżej 17 minut.

Impreza przyciągnęła śmietankę polskich biegaczy oraz biegaczek. Najszybsi wśród elity okazali się Mateusz Kaczor (z czasem 14:14) i Sabina Jarząbek (16:19).

„Trasa sprzyjała biciu rekordów, zwłaszcza, że dopisała pogoda i nie było deszczu, ani silnego wiatru, a przez większość dnia świeciło piękne słońce. Wyniki zwycięzców są imponujące, bieganie było tego dnia naprawdę szybkie, myślę że wielu biegaczy, w tym także amatorów, pobiło dzisiaj swoje życiowe wyniki na 5 km” - tłumaczy Nowak.

Nowością było także sześć serii biegów dla dzieci i młodzieży, cztero- i sześciolatki startowały na 200 metrów, starsi na 400 metrów, a młodzież na 1000 m.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym odbywa się co roku w ostatnią niedzielę przed 11 listopada. Zawodnicy rywalizują na atestowanej kilometrowej pętli dookoła stadionu, którą pokonują pięciokrotnie.

Źródło informacji: Fundacja Action-Life

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 07.11.2022, 10:12
Źródło informacji Fundacja Action-Life
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.