Pobierz materiał i Publikuj za darmo

„Już pierwsza edycja biegu okazała się sukcesem, ale to, co wydarzyło się w ostatni weekend na PGE Narodowym, przeszło nasze oczekiwania. Cieszymy się, że na stałe wpisaliśmy się do kalendarza imprez biegowych” - mówi Jakub Nowak, organizator Niepodległej Piątki.
Oficjalne Mistrzostwa Polski w biegu na 5 km odbyły się w niedzielę 6 listopada. Wziąć w nich udział mógł każdy - bez względu na to, czy był amatorem, czy zawodowym sportowcem. Bieg odwiedziło około czterech tysięcy osób w tym 1,5 tys. biegaczy - to o pięciuset więcej niż w zeszłorocznej, premierowej edycji.
Na PGE Narodowym dorośli biegacze startowali w dziesięciu turach. Dwie ostatnie przygotowane były dla szybkobiegaczy: w dziewiątej serii ruszyły kobiety biegające 5 km poniżej 20 minut, a w dziesiątej mężczyźni biegający poniżej 17 minut.
Impreza przyciągnęła śmietankę polskich biegaczy oraz biegaczek. Najszybsi wśród elity okazali się Mateusz Kaczor (z czasem 14:14) i Sabina Jarząbek (16:19).
„Trasa sprzyjała biciu rekordów, zwłaszcza, że dopisała pogoda i nie było deszczu, ani silnego wiatru, a przez większość dnia świeciło piękne słońce. Wyniki zwycięzców są imponujące, bieganie było tego dnia naprawdę szybkie, myślę że wielu biegaczy, w tym także amatorów, pobiło dzisiaj swoje życiowe wyniki na 5 km” - tłumaczy Nowak.
Nowością było także sześć serii biegów dla dzieci i młodzieży, cztero- i sześciolatki startowały na 200 metrów, starsi na 400 metrów, a młodzież na 1000 m.
Niepodległa Piątka na PGE Narodowym odbywa się co roku w ostatnią niedzielę przed 11 listopada. Zawodnicy rywalizują na atestowanej kilometrowej pętli dookoła stadionu, którą pokonują pięciokrotnie.
Źródło informacji: Fundacja Action-Life
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 07.11.2022, 10:12 |
Źródło informacji | Fundacja Action-Life |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
NCCN przyłącza się do światowych organizacji na rzecz walki z rakiem na pierwszym międzynarodowym spotkaniu szkoleniowo-mentorskim w sprawie planów leczenia onkologicznego
Stowarzyszenie National Comprehensive Cancer Network z siedzibą w USA znalazło się wśród przedstawicieli nawet 75 krajów biorących udział w Cancer Planners Forum w Genewie w Szwajcarii.- 14.05.2025, 13:46
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PR Newswire
-
Eksperci wskazują, że szczepienia ochronne dorosłych to sposób na zdrowsze i dłuższe życie PAP
Populacja w Europie szybko się starzeje, a osoby dorosłe, szczególnie po pięćdziesiątce są grupą narażoną na choroby zakaźnie i wywołane przez nie powikłania. Poprawę ich bezpieczeństwa ma zapewnić opracowywany w UE program szczepień ochronnych. Pierre Van Damme z Uniwersytetu w Antwerpii (Belgia) i prof. Paolo Bonanni z Uniwersytetu we Florencji (Włochy), założyciele Adult Immunization Board (AIB), mówią w rozmowie z PAP, jak i dlaczego powinno się zachęcać dorosłych do szczepień.- 14.05.2025, 09:11
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Diagnostyka onkologiczna nadal kuleje. Eksperci alarmują: „Rozwiązania potrzebne na wczoraj”
„Już po pierwszym miesiącu funkcjonowania Krajowej Sieci Onkologicznej widzimy konkretne bariery, szczególnie w obszarze diagnostyki. Ale wiemy też, co można i trzeba zmienić” - mówił prof. Piotr Rutkowski, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, otwierając konferencję online poświęconą najpilniejszym potrzebom systemowym. Brak możliwości rozliczania badań molekularnych z krwi w trybie ambulatoryjnym, niepełne rozpoznania w SOLO-3, przesadna biurokracja i zbyt długie ścieżki decyzyjne - to tylko niektóre z problemów wskazanych przez ekspertów. Kluczowe jest odblokowanie finansowania, uproszczenie procedur, wprowadzenie jednoczasowego skierowania na badania patomorfologiczne i molekularne (warunkowego) oraz przywrócenie akredytacji dla zakładów patomorfologii. „Nie możemy dłużej udawać, że diagnostyka molekularna to dodatek. To warunek skutecznej diagnostyki i leczenia” - podkreśli wielokrotnie eksperci.- 13.05.2025, 16:17
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Polskie Towarzystwo Onkologiczne
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ