Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Szczepionka na COVID-19, chorobę którą powoduje koronawirus SARS-CoV-2, ma być punktem zwrotnym w walce z pandemią. Prezydent zachęca mieszkańców, aby wzięli udział w programie szczepień.
- Apeluję o to, abyście byli Państwo przekonani, że szczepienia są wielką szansą dla każdego z nas. Poddanie się szczepieniu to jest obowiązek wobec własnego organizmu, wobec najbliższych i dbanie o swoje zdrowie na kolejne lata. Ponieważ wciąż nie wynaleziono leku na COVID-19, szczepionka jest jedyną szansą na skuteczne powstrzymanie pandemii. Ważne jednak, by zaszczepiło się jak najwięcej osób – wtedy mamy szansę wrócić do normalności, za którą chyba wszyscy już bardzo tęsknimy. Wsłuchuję się w głosy specjalistów i wierzę, że szczepionki, które trafiły do produkcji, są sprawdzone i bezpieczne – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.
Szczepienia podzielono na kilka etapów. Najwcześniej zaszczepić się będą mogli lekarze i personel medyczny oraz pracownicy aptek. Szczepionkę będą mogli przyjąć w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, który został wytypowany jako „szpital węzłowy”.
Kwalifikacja oraz szczepienia będą się odbywały w budynku administracji (Zespół Poradni Przyszpitalnych) - wejście od ul. Batorego, od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:00 do 18:00 oraz w soboty od 8:00 do 14:00.
Podmioty zainteresowane mogą przesyłać zgłoszenia pod adres e-mail: mstrahl@med.torun.pl do dnia 18 grudnia 2020 r. do godziny 14:00.
W Toruniu szczepić na COVID-19 w ramach narodowego programu będzie kilkadziesiąt placówek.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 18.12.2020, 18:07 |
Źródło informacji | Toruń |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Eksperci: rośnie liczba pacjentów z chorobami hematologicznymi i hematoonkologicznymi PAP
Na konieczność zmian w systemie leczenia osób z chorobami hematologicznymi i hematoonkologicznymi, które umożliwiłyby zabezpieczenie dla tej grupy wszystkich świadczeń zdrowotnych wskazywali eksperci uczestniczący w debacie „Potrzeby i wyzwania w polskiej hematologii i hematoonkologii". Ich zdaniem jest to bardzo istotne, gdyż w ostatnich latach wzrosła liczba zachorowań, brakuje hematologów, a czas oczekiwania w specjalistycznych poradniach wydłuża się.- 02.07.2025, 15:40
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Nowotwory przewodu pokarmowego: system nie nadąża za medycyną?
Eksperci nie mają wątpliwości: nowotwory układu pokarmowego - choć często możliwe do wykrycia i leczenia na wczesnym etapie - w Polsce nadal zbyt często rozpoznawane są zbyt późno. Problemem nie są brak technologii czy terapii, ale ich niewystarczające wykorzystanie. Winna jest nieefektywna organizacja systemu.- 01.07.2025, 09:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Polskie Towarzystwo Onkologiczne
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ