Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Jedyny w swoim rodzaju projekt Tricklandia powstał rok temu na Słowacji, w Tatrach. Oferuje swoim gościom unikalny park rozrywki i galerię idealną dla całej rodziny. W ubiegłym roku Tricklandię odwiedziło ponad 50 000 turystów, głównie dzieci. Całość projektu opiera się na Trick-art - sztuce iluzji optycznej. W galerii Trick-art pojawiły się ostatnio nowości, takie jak rzeczywistość rozszerzona (ang. augmented reality) i trzy komory antygrawitacyjne. Rzeczywistość rozszerzona to cyfrowy interaktywny sposób prezentacji bliski wszystkim tym, którzy korzystają z nowoczesnych technologii.
W naszym parku rozrywki znajdziesz motywy legend ludowych, baśni oraz realia słowackich miejscowości i zamków (np. Vlkolinec, Dunajec, zamek w Bojnicach).
Tricklandia zajmuje powierzchnię 500 m2. W jej wnętrzach znajduje się 15 obrazów trick-artowych, księga o wysokości 6 metrów i eksponaty, do których stworzenia zużyto 6 m3 drewna i 9600 śrub i wkrętów. Na obrazy zużyto prawie 2000 puszek sprayu. W lustrzanym królestwie lustra zajmują powierzchnię ponad 200 m2.
Na pomysł ten wpadli dwaj entuzjaści, Marián Bizub i Marián Aštáry. "Za pomocą takiego projektu chcemy prezentować w niebanalny sposób - w formie bajek - bogactwo kulturowe i artystyczne naszego kraju nie tylko słowackim turystom, ale i tym z szeroko pojętej okolicy: Polski, Czech, Węgier. Dla dzieci przygotowaliśmy również figurki maskotek Trikoniów, które będą im towarzyszyć podczas wędrówki przez poszczególne bajki. Można więc poznać w małym miejscu cały kraj w taki sposób, jakby zjechało się go wzdłuż i wszerz. Wierzę, że zwłaszcza turyści z Polski znajdą czas nie tylko na bryndzowe haluszki, ale i na naszą galerię" - mówi założyciel projektu Marián Bizub.
Nad poszczególnymi wystawami oprócz konstruktorów i malarzy pracowali również artyści sztuki ulicznej, jaką jest graffiti. Wszystkie koszty finansowe autorzy projektu ponosili ze środków własnych. Podobne artystyczne formy prezentacji sztuki Trick-art znajdziesz poza Słowacją również w Paryżu, Amsterdamie czy na Bali. Nie zastanawiaj się dłużej i podczas swojej wycieczki po Słowacji koniecznie przeznacz trochę czasu na tę niezwykłą atrakcję w Tatrach.
Tricklandia jest otwarta od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-18:00. Bilety należy rezerwować online na stronie www.tricklandia.sk
KONTAKT:
Tricklandia
ul. Cesta Slobody 4
Stary Smokowiec
Słowacja
www.tricklandia.sk
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 24.03.2017, 11:09 |
Źródło informacji | Tricklandia |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Strategia ESG wspiera rozwój biznesu z korzyścią dla pracowników, społeczeństwa i środowiska PAP
- 15.01.2025, 10:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom