Newsletter

Zdrowie i styl życia

Ubranka jak osobisty fizjoterapeuta dla niemowlaka. Empatyczny design z Łodzi ułatwi życie młodych rodziców

16.09.2022, 08:30aktualizacja: 16.09.2022, 08:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Say Mommy (3)
Say Mommy (3)
Łączą niecodzienny minimalistyczny projekt z funkcjami zachęcającymi do zabawy, wspierającej prawidłowy rozwój dzieci w pierwszych miesiącach życia. Kształciałki – innowacyjne pajacyki czy body – to ubranka dla niemowląt stworzone przez łódzki startup Say Mommy. Wymyśliły je siostry: Justyna – fizjoterapeutka i Magda – projektantka tkanin i ubioru. Ubranka pomagają w łatwy sposób wykorzystać najnowszą wiedzę fizjoterapeutyczną przy okazji codziennej pielęgnacji i zabawy z maluchem.

„Pierwsze miesiące po przyjściu na świat dziecka to czas wielkiej radości, ale i wielkich wyzwań i ciągłych pytań: czy wszystko robimy dobrze? Czy właściwie dbamy o rozwój malucha? Korzystając z własnych maminych doświadczeń oraz zaplecza wiedzy fizjoterapeutycznej i projektowej, stworzyłyśmy Kształciałki, czyli ubranka, które jak troskliwi opiekunowie zdrowego rozwoju, pomagają rozstrzygnąć wiele z codziennych dylematów młodych rodziców, a także dają wiedzę jak budować relację z dzieckiem opartą na świadomej miłości” – mówi Justyna Miller z Say Mommy.

To jej wiedza i wieloletnie doświadczenie w pracy z maluchami oraz talent jej siostry Magdaleny Oszczyk pozwoliły zaprojektować krój i funkcje unikatowych ubranek. Całość dopełniła wzorami Karolina Najder-Lubarska. 

Dlaczego Kształciałki są innowacyjne? W ich przygotowaniu nic nie jest przypadkowe. Każdy element ma swoje znaczenie dla rozwoju dziecka, a funkcjom odpowiadają nazwy ubranek. Szymetrion wzmacnia mięśnie barków, uczy kontroli przy unoszeniu głowy i daje doświadczenia symetrii. Halinia nie tylko stymuluje malucha do przekraczania linii środkowej ciała, ale też przygotowuje do obrotu. Ciężczarek wspiera pracę obręczy barkowej i zachęca dziecko do podporu. Modeli w rodzinie Kształciałków jest więcej. I wszystkie powstały po coś. 

Nawet minimalistyczne połączenie bieli i czerni ma swoją funkcję.

„Nie chodzi tylko o to, że dzięki tym kolorom Kształciałki nie mają płci i łatwiej przekazać je do wykorzystania innym mamom, gdy maluch z nich wyrośnie. Kluczowe jest to, że zestawienie dwóch kontrastujących kolorów pozwala na trening akomodacji oczu. Kontrast jest lepiej zauważalny i skupia na sobie wzrok, dzięki czemu oko dostraja się, a maluch może lepiej poznawać otoczenie” – wyjaśnia Justyna Miller. 

Say Mommy stawia na rozwój lokalnego rynku. Krótkie łańcuchy dostaw i wsparcie sprawdzonych lokalnych dostawców i szwalni, gwarantują wysoką jakość produktów.

„Od początku wiedziałyśmy, że nie będziemy zajmować się produkcją masową. Nasze Kształciałki są unikatowe, dlatego realizujemy niewielkie serie stawiając na wysoką jakość materiałów i wykonania. Osoby je szyjące znamy osobiście, wiemy z jakim zaangażowaniem podchodzą do każdej uszytej sztuki” – podkreśla Magdalena Oszczyk z Say Mommy. 

Say Mommy narodziło się z połączenia designu i empatii. Wyobraźnia, wielkie serca i wiedza fizjoterapeutyczna kilku osób pozwoliły wymyślić rewolucyjne ubranka, które ułatwiają rodzicom dbanie o rozwój niemowląt. Stworzone przez Say Mommy Kształciałki są piękne, wygodne i bezpieczne. Przede wszystkim jednak, każde z nich ma dodatkowe funkcje. Ubranka bawią, uczą, pomagają pokonać niemowlęce dolegliwości i wspierają rozwój. Więcej: www.saymommy.pl

Źródło informacji: Say Mommy

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 16.09.2022, 08:30
Źródło informacji Say Mommy
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ