Newsletter

Zdrowie i styl życia

W Światowy Dzień AIDS AHF Polska przypomina - to nie koniec epidemii

29.11.2023, 10:22aktualizacja: 29.11.2023, 10:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/AIDS Healthcare Foundation
Business Wire/AIDS Healthcare Foundation

LUBLIN, Polska--(BUSINESS WIRE)-- Z okazji przypadającego na 1 grudnia Światowego Dnia AIDS, AIDS Healthcare Foundation (AHF) Polska przypomina światu, że walka z HIV/AIDS jeszcze się nie skończyła, organizując spotkania informacyjne dla studentów i studentek Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji (1 grudnia o godz. 16.00 i 2 grudnia o godz. 10.00) oraz społeczności ukraińskiej skupionej wokół baobabu (2 grudnia o godz. 16.00). Spotkania to okazja do tego, by uczcić pamięć wszystkich, którzy stracili życie na choroby towarzyszące AIDS, okazać wsparcie tym, którzy od ponad 40 lat kontynuują walkę z rozprzestrzenianiem się wirusa oraz włączyć się w nią dzięki świadomości metod zapobiegania i korzyści z regularnego testowania.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20231129563584/pl/ 

Choć ostatnie dziesięciolecia to czas znaczącego postępu, wciąż stoimy w obliczu poważnych zagrożeń, takich jak niedostateczne finansowanie, niepokojąco wysokie statystyki nowych zakażeń (na poziomie 1,3 miliona rocznie na całym świecie), około 630 tysięcy śmierci rocznie, a także nietraktowanie zapobiegania i leczenia HIV jako priorytetu, szczególnie w krajach o niższym poziomie zamożności.

Z tych właśnie powodów, podczas spotkań organizowanych w Lublinie, AHF chce przypomnieć, że HIV i choroby przenoszone drogą płciową to tematy wciąż aktualne, podzielić się wiedzą o tym, kto jest najbardziej narażony na zakażenie, jak się przed nim chronić oraz gdzie można wykonać szybki, bezpłatny i anonimowy test. Dla chętnych przewidziano także możliwość przetestowania na miejscu.

CO:

AHF POLSKA z okazji Światowego Dnia AIDS

Wszystko, co musisz wiedzieć o AIDS - spotkania informacyjne po angielsku, polsku oraz ukraińsku z możliwością wykonania szybkiego testu przesiewowego na HIV

KIEDY:

  • 1 grudnia o godz. 16.00 (WSPA)
  • 2 grudnia o godz. 10.00 (WSPA) i 16.00 (baobab)

GDZIE:

  • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji, ul. Bursaki 12
  • baobab, ul. Krakowskie Przedmieście 39b

KTO:

  • AHF Polska
  • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji
  • baobab

MATERIAŁY INFORMACYJNE I GRAFICZNE: Na miejscu dostępne będą ulotki informacyjne, plakaty, a także materiały promocyjne.

CYTAT DO WYKORZYSTANIA: „W Polsce przez ostatnie lata ogromnie zaniedbaliśmy profilaktykę HIV/AIDS. O wirusie się nie mówi, nie ma kampanii promujących bezpieczne zachowania i pokazujących, jak o siebie zadbać, a testowanie na HIV jest wciąż traktowane jako niepotrzebne i wstydliwe - mówi Anna Szadkowska-Ciężka, szefowa programu AHF w Polsce. - Tymczasem każda osoba, która jest aktywna seksualnie, powinna zadbać o swoje bezpieczeństwo pod kątem HIV i innych chorób przenoszonych drogą płciową. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że w ostatnich latach widać w Polsce wzrost zakażeń wirusem HIV”.

Obchodzony co roku 1 grudnia Światowy Dzień AIDS to okazja do zwrócenia uwagi na sytuację związaną z HIV/AIDS na świecie, przeciwdziałania piętnowaniu i dyskryminacji, które powodują, że wiele osób nie poddaje się testowaniu i, co za tym idzie, leczeniu, a także naciskania na rządy, by traktowały HIV/AIDS z należytą uwagą. W Światowy Dzień AIDS świat musi pamiętać - to nie jest koniec epidemii.

AIDS Healthcare Foundation (AHF) to globalna organizacja non-profit, zapewniająca dostęp do najnowoczesniejszej medycyny i rzecznictwa dla ponad 1,9 miliona osób w 45 krajach - Stanach Zjednoczonych, Afryce, Ameryce Łacińskiej i Karaibach, Azji i Europie. AHF jest obecnie największą organizacją non-profit wspierającą dostęp do opieki medycznej w obszarze HIV/AIDS na świecie. Dowiedz się więcej na temat AHF na stronie internetowej: www.aidshealth.org, Facebooku: www.facebook.com/aidshealth, Twitterze @aidshealthcare i Instagramie: @aidshealthcare.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20231129563584/pl/ 

Źródło: AIDS Healthcare Foundation

KONTAKT:

POLSKA:

Anna Szadkowska-Ciężka

Country Program Manager

tel.: +48 604 981788

e-mail: anna.szadkowska@ahf.org 

---

USA:

Ged Kenslea

Senior Director, Communications, AHF

tel. +1 323.308.1833

tel. +1.323.791.5526

e-mail: gedk@aidshealth.org 

---

Denys Nazarov

Director of Global Policy & Communications, AHF

tel. +1 323.308.1829

e-mail: denys.nazarov@aidshealth.org 

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.11.2023, 10:22
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii