Newsletter

Zdrowie i styl życia

Warsztaty pt. „ASTMA po pandemii Covid-19 – nowe wyzwania! 30 lat wdrażania nowoczesnych rekomendacji leczenia astmy”

28.04.2023, 19:16aktualizacja: 28.04.2023, 19:23

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
Termin konferencji: 26.04.2023, godz. 10:00

W Polsce na astmę cierpi ponad 4 mln osób, ale tylko 2,2 mln spośród nich ma postawioną diagnozę i korzysta z aktywnego leczenia. Astma to choroba przewlekła, której rozwój zależy od czynników środowiskowych oraz predyspozycji genetycznych, a najgroźniejszą dla zdrowia i życia jest jej ciężka postać. Ze względu na wysoką liczbę pacjentów astma jest w Polsce chorobą społeczną.

W związku z zbliżającym się Światowym Dniem Astmy i obchodzonym w tym roku 30-leciem GINA wybitni eksperci: prof. Karina Jahnz-Różyk, dr n. med. Aleksandra Kucharczyk, prof. Maciej Kupczyk, prof. Marek Kulus, prof. Piotr Kuna oraz dr n. med. Piotr Dąbrowiecki mówili m.in. o konieczności podniesienia jakości opieki nad pacjentami i znaczeniu nowoczesnych rekomendacji dla efektywności leczenia.

Zaproszeni specjaliści zwrócili uwagę na niebezpieczne nadużywanie leków, poruszyli zagadnienia związane z e-medycyną w diagnostyce i terapii astmy, a także omówili powikłania pocovidowe u pacjentów z astmą ciężką.

Źródło informacji: Agencja Deva

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 28.04.2023, 19:16
Źródło informacji Agencja Deva
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii