Newsletter

Zdrowie i styl życia

Warsztaty pt. „Szczepienia 2023 – gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”

21.04.2023, 12:08aktualizacja: 21.04.2023, 12:24

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Termin konferencji: 20.04.2023, godz. 13:30

Europejski Tydzień Szczepień obchodzimy co roku żeby uświadomić jak niezbędna jest profilaktyka w walce o zdrowie i życie. Pandemia SARS-CoV-2 wygasa, ale koronawirus tworzy wciąż nowe mutacje, stąd dylemat, kto powinien przyjąć 5. dawkę szczepionki. Jednak nie tylko koronawirus jest dzisiaj groźny. Są jeszcze inne choroby zakaźne jak np. grypa, krztusiec, żółtaczka czy półpasiec, przed którymi mogą i powinni chronić się dorośli.

Dzieci mają swój kalendarz szczepień, a dlaczego seniorzy nie? Zapobieganie chorobom zakaźnymi oraz ich ciężkim powikłaniom staje się coraz ważniejsze dla systemu ochrony zdrowia w obliczu starzejącego się społeczeństwa. O konieczności podniesienia priorytetu szczepień osób dorosłych, a także na temat najnowszych osiągnięć immunologii mówili wybitni eksperci: prof. Aneta Nitsch-Osuch, dr hab. Ewa Augustynowicz, dr n. med. Ilona Małecka, prof. Marcin Czech, prof. Leszek Szenborn, i dr n. med. Paweł Grzesiowski.

Źródło informacji: Agencja Deva

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 21.04.2023, 12:08
Źródło informacji Źródło informacji: Agencja Deva
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii