Newsletter

Zdrowie i styl życia

Wielkie spotkanie niewidomych i ich bliskich REHA FOR THE BLIND IN POLAND

26.11.2015, 16:26aktualizacja: 26.11.2015, 16:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

REHA FOR THE BLIND IN POLAND
REHA FOR THE BLIND IN POLAND
3 i 4 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się bodaj największe na świecie spotkanie osób niewidomych, niedowidzących i ich bliskich. Wielowątkową konferencję organizuje od 16 lat Fundacja Szansa dla Niewidomych. Wydarzeniu towarzyszyć będą rozliczne spotkania i atrakcje z cyklu świata dotyku i dźwięku. 3 grudnia o godzinie 14:30 przed wejściem głównym do Pałacu odbędzie się manifestacja tego środowiska pod hasłem: "My nie widzimy nic, a Wy - czy widzicie nas?".

Chcemy zwrócić uwagę na ważne kwestie dotyczące niewidomych, między innymi na brak empatii ze strony innych, pomocy, środków finansowych na niezbędną rehabilitację, konieczne dostosowanie infrastruktury oraz instytucji publicznych do potrzeb tej grupy społecznej. Uczestnicy mają zamiar pobić rekord polski w największej liczbie niewidomych z białymi laskami tworzących łańcuch ludzki.

Konferencja organizowana jest pod hasłem "Jak widzieć więcej - medycyna, technologia i rehabilitacja idą nam z pomocą". Co roku REHA bije rekordy popularności. Planowana liczba gości to 2500 osób. Przyjeżdżają przedstawiciele zagranicznych organizacji niewidomych z Egiptu, Gruzji, Gwinei, Kenii, Rosji, itd. W wydarzeniu weźmie udział około 60 wystawców z całego świata.

Konferencji towarzyszyć będą: sesja merytoryczna, wystawa urządzeń przeznaczonych dla niewidomych, spotkania z Krzysztofem Zanussim i projekcja jego filmu "Obce ciało" - wreszcie z audiodeskrypcją, Marcinem Wolskim, Dariuszem Szpakowskim, itd. Odbędzie się również pokaz blind footballu i mecz ping-ponga dla niewidomych.

Szczegółowe informacje na stronie http://szansadlaniewidomych.org/979,xiii-edycja-reha-for-the-blind-in-poland oraz pod numerem telefonu 22 510 10 99.

Fundacja Szansa dla Niewidomych od ponad 23 lat promuje idee świata otwartego dla niewidomych. Poprzez liczne działania - audyty dostępności, przystosowanie obiektów i instytucji, rozpowszechnianie turystyki dla niewidomych, daje im szansę na lepsze warunki życia. Posiada bogate doświadczenie w aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Od lat inicjuje Wielkie Spotkanie Niewidomych i Niedowidzących - REHA FOR THE BLIND IN POLAND.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 26.11.2015, 16:26
Źródło informacji Fundacja Szansa dla Niewidomych
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii