Newsletter

Zdrowie i styl życia

XXII Ogólnopolska Konferencja „Polka w Europie” pt. „Profilaktyka, diagnostyka i leczenie. Wyzwania dla polskiej ochrony zdrowia”

29.09.2023, 21:26aktualizacja: 13.10.2023, 13:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
Termin konferencji: 22-23.09.2023, godz. 09:30

Uczestnicy tegorocznej Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie” dowiedzieli się czym może dzisiaj szczycić się polska medycyna i czy istnieją szanse na dogonienie Zachodu poprzez wprowadzenie nowych, bardziej efektywnych rozwiązań do codziennej praktyki. Eksperci przedstawili jak kształtuje się stan polskiej transplantologii, a także jaką rolę odgrywa własna krew pępowinowa w terapii dziecięcego porażenia mózgowego. Podczas dwudniowego spotkania wybitni przedstawiciele świata medycyny omówili m.in. rolę profilaktyki w chorobach cywilizacyjnych, w tym neurodegeneracyjnych, oraz znaczenie słuchu w kontekście rozwoju naszej cywilizacji. W związku z toczącą się tuż za naszymi granicami wojną, specjaliści podkreślili rangę wojskowej służby zdrowia w systemie bezpieczeństwa medycznego państwa. Wśród tematycznych nowości znalazły się także zagadnienia z zakresu epigenetyki, czyli co i jak dziedziczymy po naszych przodkach, oraz możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji w medycynie stanów krytycznych. XXII edycja „Polki w Europie" objęła również debatę na temat aktualnych problemów systemowych ochrony zdrowia oraz obszerną sesję stomatologiczną. Pamiętajmy o zdrowiu jamy ustnej od dzieciństwa.

XXII Ogólnopolska konferencja „Polka w Europie” - dzień pierwszy 22.09.2023 r.

XXII Ogólnopolska konferencja „Polka w Europie” - dzień drugi 23.09.2023 r.

Źródło informacji: Agencja Deva

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.09.2023, 21:26
Źródło informacji Agencja Deva
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii