Newsletter

Zdrowie i styl życia

Zakrzepica w czasie pandemii COVID-19

22.07.2021, 12:27aktualizacja: 22.07.2021, 12:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP
PAP
To drugie z cyklu trzech spotkań w formie webcastu, poświęconych diagnostyce i leczeniu zakrzepowo-zatorowemu. Spotkanie będzie transmitowane live na: zdrowie.pap.pl, a jego zapis zostanie opublikowany wkrótce po wydarzeniu.

COVID-19 to choroba szczególnie niebezpieczna dla osób z chorobami układu krążenia – może powodować groźne zakrzepy w naczyniach krwionośnych. Niestety, nie tylko oni są narażeni na takie powikłanie. Czy dysponujemy metodami, które chronią tych pacjentów? O tym m.in. mówić będzie prof. Krzysztof Filipiak z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista m.in. farmakologii klinicznej i kardiologii, który będzie gościem Serwisu Zdrowie w poniedziałek 26 lipca o godz. 11:00
    
Zakrzepy zyskały szczególną „sławę”, kiedy pojawiły się doniesienia na temat możliwego rzadkiego powikłania po szczepieniu przeciw COVID-19. Jednocześnie do opinii publicznej nie przebiła się z równą mocą informacja o tym, że powikłania zakrzepowo-zatorowe dotyczą olbrzymiej grupy pacjentów, którzy na COVID-19 zachorowali – nawet połowy tych, którzy z powodu tej choroby musieli trafić na oddział intensywnej opieki medycznej. Wciąż nie jest też powszechną wiedzą, że zakrzepica żył głębokich oraz inne jednostki chorobowe związane z powstawaniem zakrzepów to jedne z najpowszechniejszych, a jednocześnie przyczyniających się do wielu nieszczęść schorzeń współczesnych czasów.

O tym, jak współczesna medycyna może pomóc pacjentom borykającym się z tym problemem, czy sami pacjenci mogą nie dopuścić do powstawania zakrzepów, opowie prof. Krzysztof Filipiak – hipertensjolog, kardiolog i farmakolog kliniczny z I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM.

Spotkanie poprowadzi Justyna Wojteczek, redaktor prowadząca Serwis Zdrowie PAP. Postaw na Wiedzę! w Polskiej Agencji Prasowej.

Zarejestrowane na spotkanie osoby będą mogły zadawać pytania w formie pisemnej. Pytania można również przesyłać już teraz na adres zdrowie@pap.pl.

Ekspert odpowie również na państwa pytania, dlatego zachęcamy do rejestracji pod linkiem:
https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_-XZLMqzcQkuFi5PcgDcfCA

Cykl spotkań jest realizowany we współpracy w partnerem merytorycznym, firmą Pfizer.

Źródło informacji: Serwis Zdrowie

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.07.2021, 12:27
Źródło informacji Serwis Zdrowie
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii