Newsletter

Zdrowie i styl życia

Zakrzepica w czasie pandemii COVID-19

22.07.2021, 12:27aktualizacja: 22.07.2021, 12:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP
PAP
To drugie z cyklu trzech spotkań w formie webcastu, poświęconych diagnostyce i leczeniu zakrzepowo-zatorowemu. Spotkanie będzie transmitowane live na: zdrowie.pap.pl, a jego zapis zostanie opublikowany wkrótce po wydarzeniu.

COVID-19 to choroba szczególnie niebezpieczna dla osób z chorobami układu krążenia – może powodować groźne zakrzepy w naczyniach krwionośnych. Niestety, nie tylko oni są narażeni na takie powikłanie. Czy dysponujemy metodami, które chronią tych pacjentów? O tym m.in. mówić będzie prof. Krzysztof Filipiak z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista m.in. farmakologii klinicznej i kardiologii, który będzie gościem Serwisu Zdrowie w poniedziałek 26 lipca o godz. 11:00
    
Zakrzepy zyskały szczególną „sławę”, kiedy pojawiły się doniesienia na temat możliwego rzadkiego powikłania po szczepieniu przeciw COVID-19. Jednocześnie do opinii publicznej nie przebiła się z równą mocą informacja o tym, że powikłania zakrzepowo-zatorowe dotyczą olbrzymiej grupy pacjentów, którzy na COVID-19 zachorowali – nawet połowy tych, którzy z powodu tej choroby musieli trafić na oddział intensywnej opieki medycznej. Wciąż nie jest też powszechną wiedzą, że zakrzepica żył głębokich oraz inne jednostki chorobowe związane z powstawaniem zakrzepów to jedne z najpowszechniejszych, a jednocześnie przyczyniających się do wielu nieszczęść schorzeń współczesnych czasów.

O tym, jak współczesna medycyna może pomóc pacjentom borykającym się z tym problemem, czy sami pacjenci mogą nie dopuścić do powstawania zakrzepów, opowie prof. Krzysztof Filipiak – hipertensjolog, kardiolog i farmakolog kliniczny z I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM.

Spotkanie poprowadzi Justyna Wojteczek, redaktor prowadząca Serwis Zdrowie PAP. Postaw na Wiedzę! w Polskiej Agencji Prasowej.

Zarejestrowane na spotkanie osoby będą mogły zadawać pytania w formie pisemnej. Pytania można również przesyłać już teraz na adres zdrowie@pap.pl.

Ekspert odpowie również na państwa pytania, dlatego zachęcamy do rejestracji pod linkiem:
https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_-XZLMqzcQkuFi5PcgDcfCA

Cykl spotkań jest realizowany we współpracy w partnerem merytorycznym, firmą Pfizer.

Źródło informacji: Serwis Zdrowie

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.07.2021, 12:27
Źródło informacji Serwis Zdrowie
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ