Newsletter

Zdrowie i styl życia

Zakrzepicy można uniknąć i można ją leczyć. Pod warunkiem, że się o niej wie

07.10.2022, 09:00aktualizacja: 07.10.2022, 09:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP/P. Werewka
Fot. PAP/P. Werewka
Z powodu zakrzepicy rocznie w Polsce umiera więcej osób niż powodu raka piersi czy płuca. Społeczna świadomość jej objawów jest raczej niska, zwłaszcza że często bywają łagodne. Ta niewiedza może kosztować życie lub sprawność, a da się zakrzepicę leczyć. Problematyce tej choroby poświęcona będzie konferencja z okazji Światowego Dnia Zakrzepicy 13 października tego roku.

O tym, jakie są najważniejsze problemy związane z leczeniem i profilaktyką żylnej choroby zatorowo-zakrzepowej, jaka jest skala świadomości problemu, tak po stronie pacjentów, jak i lekarzy, co można zrobić, by ją poprawić, a w efekcie uratować więcej istnień ludzkich, dyskutować będą:

⦁    prof. dr hab. n. med. Zbigniew Krasiński, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu;

⦁    prof. dr hab. n. med. Piotr Pruszczyk, Warszawski Uniwersytet Medyczny;

⦁    prof. dr hab. n. med. Tomasz Urbanek, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach;

⦁    oraz prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

Konferencję prasową, która rozpocznie się w Hotelu Arche, przy al. Krakowskiej 237, w Warszawie 13 października o godz. 10:00., prowadzić będzie Justyna Wojteczek kierująca portalem Serwis Zdrowie. Jej organizatorem jest wiodące medyczne wydawnictwo Medycyna Praktyczna. Konferencja prasowa poprzedzać będzie duże wydarzenie - konferencję medyczną dla praktyków z wykładami i warsztatami czołowych ekspertów w dziedzinie diagnostyki i leczenia choroby zatorowo-zakrzepowej.

Konferencja prasowa jest planowana na około 1 godzinę.

Akredytacje: https://centrumprasowe.pap.pl/form/formularz-akredytacyjny

Źródło informacji: Serwis Zdrowie

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 07.10.2022, 09:00
Źródło informacji Serwis Zdrowie
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii