Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wieloośrodkowe badanie przeprowadzone metodą randomizowaną, z podwójnie ślepą próbą z placebo w grupie kontrolnej (streszczenie nr 2511) badało skuteczność i bezpieczeństwo przeciwciała monoklonalnego rytuksymabu (RTX) u 197 pacjentów z zapaleniem naczyń związanym z występowaniem przeciwciał ANCA (AAV). Badanie to wykazało, że u pacjentów z ciężkimi przypadkami AAV pojedynczy cykl rytuksymabu w celu wywołania remisji i utrzymania jej przez okres 18 miesięcy okazał równie efektywny jak standardowa terapia. Hemodiafiltracja obniża umieralność tylko w przypadku zastosowania wysokich objętości płynów substytucyjnych. Prospektywne randomizowane badanie CONTRAST (streszczenie nr 2507) miało na celu ocenę czy terapia HDF zmniejsza całkowitą umieralność w porównaniu do hemodializy klasycznej. W rezultacie nie było różnicy pomiędzy dwiema grupami pod względem występowania całkowitej umieralności, ale analiza podgrupy wykazała, że pacjenci, którzy osiągnęli poziom objętości płynu substytucyjnego, ponad 20 litrów/terapię, znajdowali się w grupie o znacznie mniejszym współczynniku umieralności niż pacjenci z niższymi objętościami płynu substytucyjnego (HR 0,66; p=0,03). Prospektywne, randomizowane badanie z grupą kontrolną TURKISH HDF (streszczenie nr 2506) porównało hemodiafiltrację z hemodializą wysokoprzepływową pod względem chorobowości i umieralności. Różnica pod względem umieralności nie była znacząca (p=0,28), ale analiza podgrupy wykazała, że u pacjentów poddanych hemodiafiltracji o dużej objętości płynu substytucyjnego równej 17,4 l/terapię współczynnik przeżycia związany z chorobami sercowo-naczyniowymi jak i ogólny był znacznie wyższy.
Bardoksolon poprawia funkcjonowanie nerek przy nefropatii u chorych na cukrzycę typu 2.
Wieloośrodkowe, podwójnie ślepe badanie II fazy z grupą kontrolną (streszczenie nr 2501) randomizowało 227 diabetyków typu 2 z umiarkowaną lub ciężką przewlekłą chorobą nerek (eGFR 20-45 ml/min/1.73m?) w czterech różnych grupach.
Odnotowano znaczne poprawy GFR we wszystkich grupach, którym podano bardoksolon w porównaniu do grup placebo (p poniżej 0,001). Inne parametry funkcjonowania nerek (kreatynina i mocznik) także były lepsze w grupie, której podano Bardoksolon.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.eraedta2011.org/press.html
KONTAKT:
Bettina Albers
tel. +49 364 377 64 23
e-mail: albers@albersconcept.de
Źródło informacji: APA-OTS
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 24.06.2011, 18:30 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |