Pobierz materiał i Publikuj za darmo
LONDYN, 27 czerwca 2011 /PRNewswire/ - Pacjenci cierpiący na raka jelita grubego w całej Europie bardzo skorzystali na Konferencji Pacjentów z Rakiem Jelita Grubego, która odbyła się w miniony weekend w Barcelonie. Przy ponad 200 uczestnikach z 27 krajów, pierwsza ogólnoeuropejska konferencja tego typu zjednoczyła pacjentów oraz ekspertów z całego kontynentu w walce z chorobą, dając im możliwość podzielenia się najnowszą wiedzą o profilaktyce, diagnozowaniu i terapii raka jelita grubego. Najszybciej rozwijająca się organizacja pacjentów z rakiem jelita grubego w Europie, europacolon zorganizowała konferencję mającą na celu zmotywowanie delegatów do podjęcia działań w celu rozpowszechniania świadomości na temat tej choroby, rozszerzenia programów powszechnych badań przesiewowych oraz zachęcenia do poprawy standardów i równego dostępu do opieki za pośrednictwem Narodowych Planów Walki z Rakiem.
"Jesteśmy dumni z tego, że konferencja spotkała się z tak wielkim entuzjazmem uczestników, którzy z wielką ochotą podchodzą teraz do wprowadzania zmian w swoich krajach w celu lepszej profilaktyki, diagnostyki i leczenia raka jelita grubego" - powiedziała Jola Gore-Booth, dyrektor generalny i założyciel europacolon. Wraz ze swoimi partnerami, Światową Organizacją Zdrowia, LIVESTRONG, oraz Global Colon Cancer, europacolon również pragnie większego zaangażowania ze strony rządów w całej Europie we wspieraniu zmian w systemach opieki zdrowotnej, tam gdzie są one wymagane. "europacolon zwraca się do rządów w całej Europie o podjęcie działań w celu umożliwienia równego dostępu do najlepszych metod leczenia jelita grubego i opieki medycznej dla obywateli. Wzywamy wszystkie kraje europejskie do wdrożenia Narodowych Planów Walki z Rakiem i programów powszechnych badań przesiewowych" - dodała Gore-Booth. Doroczna konferencja poświęcona rakowi jelita grubego spotkała się z aktywnym wsparciem ze strony osób działających na rzecz przeciwdziałania chorobom nowotworowym w całej Europie, w tym Czecha Pavla Poca, posła do Parlamentu Europejskiego.
Rak jelita grubego nadal jest drugim co do częstości występowania nowotworem złośliwym w Europie - rocznie diagnozuje się go u ponad 400 tys. pacjentów, a z jego powodu umiera 200 tys. osób. "Mimo to rakowi jelita grubego w wielu przypadkach można zapobiec, a jeśli wcześnie się go zdiagnozuje, jest wysoce uleczalny" - podkreśla profesor Eric Van Cutsem, dyrektor medyczny europacolon. "Niezmiernie istotne jest, aby wszyscy Europejczycy w sposób dokładny i odpowiedzialny byli informowani na temat tej choroby, ponieważ dobra opieka nad pacjentem zaczyna się od solidnych informacji na temat choroby nowotworowej" - dodała Suzanne Lindley z USA, której udało się pokonać raka jelita grubego. Rzeczywiście, dobrze poinformowani pacjenci to dla lekarzy nieocenieni partnerzy.
Więcej informacji na stronach http://www.ipse.de/europacolon oraz http://www.europacolon.com
Źródło: europacolon
KONTAKT:
Katrin Lewandowski
tel. +49(030)288846-14
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 27.06.2011, 21:27 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |