Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Agnieszka Skorupińska specjalizuje się w doradztwie prawnym typu project development dla projektów energetycznych, przemysłowych i infrastrukturalnych. Jest ekspertką w zakresie doradztwa dla sektora energetycznego, prawa ochrony środowiska, zasobów naturalnych oraz regulacji ESG. Wspiera przedsiębiorców w przygotowaniu i wdrożeniu planów dekarbonizacyjnych oraz realizacji zakładanych celów zrównoważonego rozwoju, a także dostosowaniu działalności do innych wymogów wynikających z Europejskiego Zielonego Ładu, w tym w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego.
Agnieszka Skorupińska doradza w obszarze regulacyjnych aspektów transakcji M&A/PE oraz inwestycji bezpośrednich typu greenfield, koncentrując się na sektorach szczególnie wymagających środowiskowo - energetycznym, chemicznym, budowlanym, spożywczym, produkcji opakowań i utylizacji odpadów. Reprezentuje także klientów w postępowaniach administracyjnych i sądowych w tych obszarach. Pomaga kompleksowo wdrażać regulacje dotyczące raportowania w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Jako wiceprzewodnicząca Komitetu ds. ESG przy Krajowej Izbie Gospodarczej a także do niedawna przewodnicząca Grupy Roboczej ds. Stosowania Taksonomii przy Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Agnieszka Skorupińska aktywnie uczestniczy w kształtowaniu polityki zrównoważonego rozwoju w Polsce. Jest również uczestniczką grupy wspierającej prace nad projektem europejskich standardów zrównoważonego raportowania (ESRS) dla małych i średnich przedsiębiorstw przy EFRAG. Agnieszka Skorupińska jest regularnie wyróżniana w międzynarodowych oraz polskich rankingach prawniczych, takich jak Chambers and Partners (Band 1), The Legal 500 (Rising Star) oraz Rzeczpospolita (Liderka), co potwierdza jej wyjątkowe umiejętności i zaangażowanie w pracę na rzecz klientów.
„Inwestycje w transformację energetyczną i przemysłową, innowacyjne rozwiązania, produkty lub technologie dające przewagę w gospodarce obiegu zamkniętego są ważnym elementem determinującym decyzje transakcyjne. Przedsiębiorcy szukają możliwości szybszego osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju poprzez akwizycje dające im dostęp do zaawansowanych technologicznie, innowacyjnych rozwiązań z jednej strony, a z drugiej - starają się wydzielić i sprzedać aktywa, które przestają pasować do ich przyszłościowego profilu. To z kolei otwiera nowe możliwości dla inwestycji o charakterze transformacyjnym” - mówi Weronika Achramowicz, partner zarządzająca w warszawskim biurze Baker McKenzie. - Baker McKenzie dobrze rozumie dynamikę zielonej transformacji i jej wpływ na niemal każdy obszar prawa w całym cyklu inwestycyjnym - od bankowości i finansów, przez nieruchomości, prawo handlowe, prawo pracy, czy regulacje sektorowe. Cieszę się, że dołączyła do nas Agnieszka Skorupińska, ekspertka, której wiedza i doświadczenie są kluczowe w kontekście zagadnień transakcji mających strategiczne znacznie dla naszych klientów”.
„Wspieranie przedsiębiorstw w realizacji ich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju jest mi bliskie od lat. Cieszę się, że dołączam do Baker McKenzie, globalnej kancelarii, która rozumie znaczenie dekarbonizacji energetyki i przemysłu oraz potencjał zeroemisyjnych źródeł energii, a także wyróżnia się w doradztwie dotyczącym zielonych obligacji, zielonych umów najmu i inwestycji w przedsiębiorstwa generujące pozytywny wpływ społeczny lub środowiskowy” - mówi Agnieszka Skorupińska, partnerka w warszawskim biurze Baker McKenzie, szefowa zespołu Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej. - Z niecierpliwością czekam na wykorzystanie globalnej platformy kancelarii do wspierania firm, które dążą do realizacji swoich odpowiedzialnych strategii biznesowych, jednocześnie zarządzając ryzykiem prawnym na szybko zmieniającym się rynku energii w Polsce i na świecie”.
KONTAKT:
Katarzyna Karpik
Business Development and Marketing Manager
Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp.k.
Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa, Polska
Mobile: +48 784 515 283
e-mail: Katarzyna.Karpik@bakermckenzie.com
Źródło informacji: Kancelaria Baker McKenzie
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 04.12.2024, 10:00 |
Źródło informacji | Kancelaria Baker McKenzie |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Prawo.pl: zaledwie 30 proc. urzędów gotowych do przystąpienia do systemu e-Doręczeń PAP
Od 1 stycznia 2025 r. ma zacząć obowiązywać system e-Doręczeń, czyli elektronicznych odpowiedników listów poleconych za potwierdzeniem odbioru. Termin ten był już kilkukrotnie przesuwany i podobnie może być również tym razem. Trwają bowiem prace legislacyjne nad ustawą wprowadzającą dla podmiotów publicznych 12-miesięczny okres przejściowy - czytamy na Prawo.pl.- 04.12.2024, 12:29
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PAP MediaRoom
-
World’s Largest Biometric System for Banks by DERMALOG Protects the Accounts of Over 64 Million Customers
- 04.12.2024, 12:19
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS