Pobierz materiał i Publikuj za darmo
LOS ANGELES, 13 marca 2017 r. /PRNewswire/ - Firma Airborne Wireless Network (OTCQB: ABWN), zwana dalej firmą, z przyjemnością ogłasza podpisanie porozumienia z ViaLight, firmą typu spin-off Niemieckiej Agencji Kosmicznej DLR. Porozumienie zakłada, że obie firmy będą prowadzić badania nad integracją systemu komunikacji opartego na laserach z planowanym systemem powietrznego szerokopasmowego dostępu do internetu, Infinitus Super Highway™ o strukturze siatkowej. Celem współpracy ma być zwiększenie szybkości transferu danych daleko wykraczające poza możliwości obecnie funkcjonujących sieci.
"Wierzymy, że po utworzeniu naszego hybrydowego systemu i połączeniu tradycyjnych połączeń radiowych z laserami będziemy w stanie zaoferować niesamowicie przepustową podstawę komunikacji w powietrzu, która umożliwiłaby niespotykaną wcześniej prędkość w rozsądnej cenie. Nasza wizja zakłada połączenie dokładnego namierzania samolotów w siatce za pomocą częstotliwości radiowej z możliwością płynnych zmian między komunikacją laserową a radiową na potrzeby przesyłu danych. Dzięki temu nasz planowany system będzie działał bezproblemowo nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych, zapewniając to, co najlepsze z obu rozwiązań" - komentuje Jason T. de Mos, wiceprezes firmy do spraw rozwoju działalności i zgodności z wymogami lotniczymi.
Komunikacja laserowa jest stuprocentowo odporna na zagłuszanie i próby przejęcia sygnału, a ponadto pozostaje niewykrywana ze względu na niską dywergencję wiązki. Proponowany hybrydowy system komunikacji laserowej ma być oparty na laserach bezpiecznych dla ludzkiego oka do transmisji danych w komunikacji długodystansowej. Planowany system o dużej prędkości byłby niedostępny innym konkurującym rozwiązaniom technologicznym.
ViaLight
Firma ViaLight może poszczycić się ponad 15-letnim doświadczeniem w zakresie komunikacji laserowej typu point-to-point w scenariuszach naziemnych, w powietrzu i w przestrzeni kosmicznej. Firmie ViaLight z powodzeniem udało się zainstalować terminal laserowy na pokładzie myśliwca Tornado podróżującego z prędkością przekraczającą 750 km/h. Rozwiązania technologiczne firmy umożliwiają szybki transfer danych na długich dystansach, tym samym zachowując oszczędność wykorzystania energii i bezpieczeństwo systemu.
Airborne Wireless Network
Firmie przyświeca cel stworzenia szybkiej powietrznej sieci internetowej poprzez połączenie komercyjnych samolotów w trakcie lotu. Każdy samolot objęty siecią ma pełnić rolę powietrznego nadajnika czy routera, wysyłając i odbierając sygnał internetowy, następnie przekazując go do kolejnych samolotów, tym samym tworząc cyfrową autostradę w powietrzu. Sieć szybkiego internetu ma w ten sposób zwiększyć obszar objęty łącznością z internetem. Firma nie zamierza udostępniać sygnału internetowego końcowym klientom detalicznym, bowiem odgrywając rolę operatora będzie przede wszystkim obsługiwać firmy telefoniczne czy dostawców internetu.
Obecnie łączność internetowa opiera się o sieć podwodnych kabli, naziemnych kabli optycznych i satelity. Firma jest przekonana, że powietrzna autostrada cyfrowa jest najbardziej logicznym rozwiązaniem braku łączności na świecie. Po stworzeniu i pełnym wdrożeniu sieci jej wykorzystanie nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Sieć firmy, po wprowadzeniu w życie, powinna zapewnić tanią, szybką łączność internetową na potrzeby obszarów wiejskich, społeczności wyspiarskich, statków w morzu, platform wiertniczych, a także umożliwić łączność na pokładach lotów prywatnych i komercyjnych.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.airbornewirelessnetwork.com.
Uwagi na temat oświadczeń dotyczących przyszłości
Niniejszy komunikat zawiera oświadczenia dotyczące przyszłości w rozumieniu postanowień Safe Harbor amerykańskiej ustawy z 1995 r. o reformie przepisów procesowych dotyczących papierów wartościowych (Private Securities Litigation Reform Act of 1995). Oświadczenia te powstały w oparciu o obecne przekonania i oczekiwania kadry zarządzającej firmy i podlegają znacznemu czynnikowi ryzyka i niepewności. Jeżeli założenia te okażą się nieścisłe lub też dojdzie do realizacji ryzyka albo niepewności faktyczne wyniki mogą znacznie różnić się od tych przedstawionych w oświadczeniach dotyczących przyszłości.
Do czynników ryzyka i niepewności należą między innymi lecz nie tylko dostępność kapitału, niepewności z natury związane z rozwojem nowych produktów czy rozwiązań technologicznych i prowadzeniem działalności na etapie rozwojowym, nasze umiejętności w zakresie zebrania dodatkowego kapitału koniecznego do dalszej realizacji planów biznesowych i rozwoju produktu, nasze umiejętności w zakresie tworzenia i komercjalizacji produktów powstałych w oparciu o naszą platformę technologiczną, konkurencja w branży, w której działa firma, ogólne warunki rynkowe, ogólne czynniki gospodarcze, wpływ branżowych postanowień prawnych, postępy technologiczne, nowe produkty i patenty pozyskane przez konkurencję, problemy lub opóźnienia w produkcji, zależność od skuteczności patentów firmy oraz narażenie na różnego rodzaju postępowania sądowe, włączywszy postępowania patentowe lub działania regulacyjne.
Źródło: Airborne Wireless Network
KONTAKT:
e-mail: info@airbornewirelessnetwork.com
tel. 805-583-4302
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 13.03.2017, 14:28 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |