Pobierz materiał i Publikuj za darmo
SHERABAD, Uzbekistan, 15 września 2023 r. /PRNewswire/ -- Arctech, czołowy międzynarodowy dostawca systemów nadążnych (trackerów), systemów montażowych dla instalacji fotowoltaicznych i modułów BIPV z przyjemnością ogłasza podpisanie dużej umowy z China Machinery Engineering Corporation (CMEC) na dostawę systemu śledzącego położenie słońca dla elektrowni o mocy 500 MW w Sherabadzie w prowincji Surkhandarya w Uzbekistanie.
Arctech dostarczy system nadążny SkyLine II na potrzeby tej inwestycji. Ten tracker o sztywnej konstrukcji montowany jest na synchronicznym wielopunktowym mechanizmie napędowym. Charakteryzuje się progiem prędkości wiatru na poziomie 22 m/s, co pozwala na śledzenie położenia słońca przez większą liczbę godzin, skuteczne zwiększenie ilości wytworzonej energii i zapewnienie inwestorom wyższej wartości ekonomicznej. Sztywna konstrukcja wielopunktowego mechanizmu napędowego pozwala również na bezpieczne ustawienie paneli pod kątem 0 stopni, co jest istotne w kontekście zapobiegania powstawaniu pęknięć i uszkodzeń modułów.
Elektrownia fotowoltaiczna w Sherabadzie obejmuje panele montowane na ziemi, zajmujące powierzchnię ponad 600 hektarów. Inwestycja jest obecnie na zaawansowanym etapie budowy, a podłączenie do sieci planowane jest do końca 2023 r. Po ukończeniu robót budowlanych, oczekuje się, że inwestycja posłuży wytworzeniu 1 040 000 MWh czystej energii elektrycznej, wystarczającej do zasilenia 300 000 gospodarstw domowych. Jest skutecznym rozwiązaniem problemu niedoborów energii w Uzbekistanie, ogranicza zależność kraju od paliw kopalnych, wspiera transformację i wzmocnienie lokalnej sieci energetycznej i przyspiesza rozwój „Zielonego Jedwabnego Szlaku”.
W 2023 roku przypada dziesiąta rocznica inauguracji inicjatywy „Pasa i Szlaku”. Uzbekistan, położony w głębi Azji Środkowej, jest krajem stanowiącym ważny punkt wyjścia do budowy „Pasa i Szlaku”. Chiny i Uzbekistan nie ustają w zdobywaniu kolejnych kluczowych osiągnięć w zakresie współpracy obejmującej nowe źródła energii. Podczas ostatniej oficjalnej wizyty Prezydenta Uzbekistanu w Chinach, te dwa kraje zawarły porozumienie w sprawie budowy 11 elektrowni fotowoltaicznych i wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej 4,8 GW.
Dzięki doskonałym parametrom produktów i najwyższej klasy rozwiązaniom, firma Arctech zdobyła zamówienia w ramach dwóch innych inwestycji w Uzbekistanie, w tym inwestycji obejmującej budowę farm fotowoltaicznych o mocy 1 GW w wilajecie kaszkadaryjskim i bucharskim, oraz elektrowni fotowoltaicznej o mocy 240 MW w Taszkencie. Jest to odzwierciedleniem sukcesu strategii Arctech ukierunkowanej na pogłębianie „Pasa i Szlaku”, co z kolei pokazuje, że jakość produktu i wpływ marki Arctech zdobyły uznanie klientów. Arctech zawsze będzie stawiać klientów na pierwszym miejscu, traktując zwiększanie wartości dla nich jako podstawową zasadę swoich działań i zdobywając ich zaufanie dzięki lepszym produktom i wydajniejszym usługom.
Źródło: Arctech
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 15.09.2023, 08:09 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |