Newsletter

Baker McKenzie: firmy i organizacje mają 2 lata na dostosowanie się do regulacji zawartych w AI Act

13.05.2024, 15:17aktualizacja: 13.05.2024, 15:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/ Kadr z filmu
PAP/ Kadr z filmu
W przeciągu dwóch lat będzie w pełni stosowany przyjęty przez Parlament Europejski Akt o Sztucznej Inteligencji (AI Act) - pierwszy tak kompleksowy akt prawny na świecie, ale już pół roku od jego wejścia w życie będą stosowane przepisy dotyczące zakazanych systemów AI - czyli takich, których w ogóle nie będzie można używać.

Martyna Czapska, senior associate w praktyce własności intelektualnej w kancelarii Baker McKenzie, podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, skomentowała AI Act.

„Jest to regulacja, która wprowadza więcej przepisów, do których przedsiębiorstwa i organizacje będą musiały się dostosować. AI Act jest nieunikniony. Myślę, że również inne legislacje będą podążać za tą regulacją. Warto śledzić jej rozwój, ponieważ nie jest to jednorazowe wdrożenie, a będzie wymagało ciągłego dostosowywania się do nowych przepisów” - powiedziała ekspertka. 

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 13.05.2024, 15:17
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii