Newsletter

Bangladesz znosi wymóg fumigacji amerykańskiej bawełny po sponsorowanej przez CCI wizycie bangladeskiej delegacji w USA

19.05.2023, 15:59aktualizacja: 19.05.2023, 16:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire
PR Newswire

WASZYNGTON, 19 maja 2023 r. /PRNewswire/ -- Sponsorowana przez Cotton Council International (CCI) wizyta przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa Bangladeszu w USA, która odbyła się w dniach 30 października - 5 listopada 2022 r., w połączeniu z nieodzownymi działaniami Biura Zagranicznej Służby Rolnej (FAS) Departamentu Rolnictwa USA (USDA) w Dhace, ostatecznie przekonała rząd Bangladeszu do złagodzenia wymogu fumigacji obowiązującego od prawie pięciu dekad w imporcie bawełny z USA.

Zmiana ta pozwala wyeliminować znaczącą barierę w eksporcie amerykańskiej bawełny do Bangladeszu, a także zaoszczędzić czas i pieniądze bangladeskich fabryk, które chcą zaspokoić zapotrzebowanie na import włókna bawełnianego z USA. Bangladeskie fabryki wydawały ponad milion dolarów rocznie na pokrycie zbędnych kosztów fumigacji bawełny importowanej z USA.

Amerykańscy eksporterzy będą nadal korzystać z certyfikatów fitosanitarnych wydawanych przez Służbę Kontroli Zdrowia Zwierząt i Roślin Departamentu Rolnictwa USA (APHIS), ale zgodnie z nowymi przepisami certyfikat będzie zawierał dodatkowy wpis potwierdzający, iż w pochodzącej z USA zbelowanej bawełnie nie występują żywe organizmy kwieciaków bawełnianych. APHIS wyda również zmienione instrukcje dla eksporterów.

Decyzja Ministerstwa Rolnictwa i Handlu Bangladeszu o zniesieniu wymogu fumigacji została podjęta po tym, jak sześciu przedstawicieli Ministerstwa wzięło udział w sponsorowanej przez CCI wizycie w amerykańskich zakładach produkujących bawełnę, koordynowanej przez Krajową Amerykańską Radę (NCC). Delegaci mogli upewnić się, że zbelowana bawełna z USA nie zawiera żywych organizmów kwieciaków bawełnianych, jak również zapoznać się z wdrożonym z powodzeniem programem zwalczania kwieciaków bawełnianych w amerykańskim przemyśle bawełnianym oraz z nowoczesnymi technikami zbioru i znormalizowanymi technikami odziarniania bawełny.

Według przeprowadzonej przez USDA FAS analizy globalnego rynku z maja 2023 roku Bangladesz zajmuje drugą pozycję na świecie pod względem wielkości importu bawełny. Chociaż kraj ten również produkuje bawełnę, udział produkcji krajowej w zaspokajaniu całkowitego popytu wynosi nie więcej niż 1%.

W 2022 roku Bangladesz znajdował się w pierwszej dziesiątce największych rynków zbytu dla amerykańskiej bawełny. Wartość eksportu do tego kraju wyniosła 477,07 mln dolarów amerykańskich (https://www.fas.usda.gov/regions/bangladesh).

Cotton Council International (CCI) jest stowarzyszeniem branżowym non-profit, które promuje amerykańskie włókno bawełniane i produkty z bawełny na całym świecie pod znakiem towarowym COTTON USA. CCI działa w ponad 50 krajach za pośrednictwem 20 oddziałów na świecie i może poszczycić się ponad 65-letnim doświadczeniem. Naszą misją jest sprawienie, że amerykańska bawełna stanie się preferowanym wyborem przedstawicieli przędzalni/producentów, marek/sklepów detalicznych i konsumentów, co pozwoli uzyskać wartość dodaną, która zapewni rentowność w całym amerykańskim przemyśle bawełnianym i przyczyni się do wzrostu skali eksportu włókien, przędzy i innych produktów bawełnianych. Więcej informacji znajduje się na stronie: cottonusa.org.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/2080013/CCI_Logo_Tagline_Lockup_R2_stacked_alt_blue_Logo.jpg  

Źródło: COTTON USA™

KONTAKT:
Jenn Sarter
e-mail: jsarter@cotton.org 
-
Bruce Atherley
e-mail: batherley@cotton.org
-
Will Bettendorf
e-mail: wbettendorf@cotton.org 

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.05.2023, 15:59
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ