Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zarząd Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie (Bank) informuje, że w dniu 5 lutego 2018 r. Agencja ratingowa Fitch Ratings Ltd (Agencja) potwierdziła oceny ratingowe Banku.
Obowiązujące oceny ratingowe BOŚ S.A. to:
Rating długoterminowy IDR w walucie obcej (Long-term Foreign Currency IDR): ‘B+', perspektywa stabilna,
Rating krótkoterminowy IDR w walucie obcej (Short-term Foreign Currency IDR): ‘B',
Krajowy rating długoterminowy (National Long-term Rating): ‘BB+(pol)', perspektywa stabilna,
Krajowy rating krótkoterminowy (National Short-term Rating): ‘B(pol)',
Rating indywidualny (Viability Rating): ‘b+',
Rating wsparcia (Support Rating): ‘4',
Rating wsparcia (Support Rating Floor): ‘B',
Krajowy rating długoterminowy dla Programu Emisji Obligacji (long-term senior unsecured bond programme) o wartości do 2 miliardów zł: ‘BB+(pol)',
Krajowy rating krótkoterminowy dla Programu Emisji Obligacji (short-term senior unsecured bond programme) o wartości do 2 miliardów zł: ‘B(pol)',
Rating dla obligacji podporządkowanych serii R1 w wysokości 83 mln zł: ‘BB-(pol)'.
Agencja w swym raporcie jako główny powód swej decyzji wymieniła ograniczone zmiany w samodzielnym profilu kredytowym Banku w stosunku do poprzedniego przeglądu Banku.
Obecny poziom ratingu wynika z poglądu Agencji odnośnie ograniczonej możliwości nadzwyczajnego wsparcia dla Banku ze strony Państwa głównie w świetle BRRD (Dyrektywa w sprawie restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji banków). Agencja wyraziła przekonanie, że instytucje państwowe mogłoby podjąć wyprzedzające działania, aby uniknąć przekroczenia przez Bank regulacyjnych wymogów kapitałowych z uwagi na pośredni udział kapitałowy Państwa w Banku oraz jego rolę w finansowaniu projektów proekologicznych w kraju.
Agencja do czynników, które mogą wpłynąć na podwyższenie ratingu zaliczyła m.in. ograniczenie koncentracji ryzyka kredytowego, stałe generowanie zysków oraz utrzymywanie silniejszych buforów kapitałowych.
Podstawa prawna:
Art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Rozporządzenie MAR).
Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 05.02.2018, 17:17 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |