Newsletter

BANK OCHRONY ŚRODOWISKA SA (6/2018) Podtrzymanie Ratingu BOŚ S.A.

05.02.2018, 17:17aktualizacja: 05.02.2018, 17:17

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 6/2018

Zarząd Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie (Bank) informuje, że w dniu 5 lutego 2018 r. Agencja ratingowa Fitch Ratings Ltd (Agencja) potwierdziła oceny ratingowe Banku.

Obowiązujące oceny ratingowe BOŚ S.A. to:

Rating długoterminowy IDR w walucie obcej (Long-term Foreign Currency IDR): ‘B+', perspektywa stabilna,

Rating krótkoterminowy IDR w walucie obcej (Short-term Foreign Currency IDR): ‘B',

Krajowy rating długoterminowy (National Long-term Rating): ‘BB+(pol)', perspektywa stabilna,

Krajowy rating krótkoterminowy (National Short-term Rating): ‘B(pol)',

Rating indywidualny (Viability Rating): ‘b+',

Rating wsparcia (Support Rating): ‘4',

Rating wsparcia (Support Rating Floor): ‘B',

Krajowy rating długoterminowy dla Programu Emisji Obligacji (long-term senior unsecured bond programme) o wartości do 2 miliardów zł: ‘BB+(pol)',

Krajowy rating krótkoterminowy dla Programu Emisji Obligacji (short-term senior unsecured bond programme) o wartości do 2 miliardów zł: ‘B(pol)',

Rating dla obligacji podporządkowanych serii R1 w wysokości 83 mln zł: ‘BB-(pol)'.

Agencja w swym raporcie jako główny powód swej decyzji wymieniła ograniczone zmiany w samodzielnym profilu kredytowym Banku w stosunku do poprzedniego przeglądu Banku.

Obecny poziom ratingu wynika z poglądu Agencji odnośnie ograniczonej możliwości nadzwyczajnego wsparcia dla Banku ze strony Państwa głównie w świetle BRRD (Dyrektywa w sprawie restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji banków). Agencja wyraziła przekonanie, że instytucje państwowe mogłoby podjąć wyprzedzające działania, aby uniknąć przekroczenia przez Bank regulacyjnych wymogów kapitałowych z uwagi na pośredni udział kapitałowy Państwa w Banku oraz jego rolę w finansowaniu projektów proekologicznych w kraju.

Agencja do czynników, które mogą wpłynąć na podwyższenie ratingu zaliczyła m.in. ograniczenie koncentracji ryzyka kredytowego, stałe generowanie zysków oraz utrzymywanie silniejszych buforów kapitałowych.

Podstawa prawna:

Art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Rozporządzenie MAR).

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.02.2018, 17:17
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ