Newsletter

Belgijski test do wykrywania przeciwciał przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2

03.06.2020, 16:00aktualizacja: 03.06.2020, 16:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Bionicum/QuickZen
Bionicum/QuickZen

Warszawa, 3/06/2020 - Europejski, szybki test wykrywający przeciwciała przeciwko SARS-CoV-2 powstał w Liege (Belgia). Producentem jest ZenTech S.A., doświadczona firma biotechnologiczna, specjalizująca się w produkcji testów do badań przesiewowych chorób układu immunologicznego. Test serologiczny o nazwie QuickZen COVID-19 IgM/IgG przeszedł pomyślnie proces walidacji w Szpitalu Uniwersyteckim w Liege a także w LHUB-ULB w Brukseli. LHUB-ULB to Laboratoire Hospitalier Universitaire de Bruxelles. Jest to obecnie jedno z pięciu największych laboratoriów szpitalnych w Europie. Wyniki badań opublikowano w Journal of Clinical Virology.

Szybki test QuickZen COVID-19 IgM/IgG pozwala ustalić, który pacjent rozwinął odporność na COVID-19. Wykrywanie przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2 odegra kluczową rolę w określeniu odpowiednich strategii wyjścia z blokady i rozwoju szczepionek. Test wykrywa przeciwciała IgM/IgG przeciwko SARS-CoV-2 w próbkach osocza, surowicy lub pełnej krwi w czasie 10 minut. Test charakteryzuje doskonała czułość i swoistość kliniczna. W klasie IgM odpowiednio 97% i 99% oraz w klasie IgG 100% i 97%. W badaniach walidacyjnych test wykazał 100% prawdziwie negatywnych wyników oraz żadnych fałszywie pozytywnych. Test certyfikowany CE IVD.

Już w czerwcu 2020 ZenTech osiągnie zdolność produkcyjną 3 milionów testów miesięcznie. Informacje i zamówienia prowadzi wieloletni dystrybutor ZenTech S.A. w Polsce, warszawska spółka Bionicum.

KONTAKT:

e-mail: bionicum@bionicum.com.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 03.06.2020, 16:00
Źródło informacji Bionicum
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii