Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wsparcie Funduszu to przede wszystkim możliwość udziału w zajęciach prowadzonych przez znakomitych naukowców w najlepszych ośrodkach naukowych w kraju. Stypendyści dostają unikatową szansę pracy w świetnie wyposażonych laboratoriach, gdzie zajmują się aktualnymi problemami badawczymi. W ofercie są też wyjazdy zagraniczne, m.in. do słynnego Massachusets Insititute of Technology i norweskiego Andoya za Kołem Podbiegunowym. Młodzi artyści mogą liczyć na wsparcie finansowe potrzebne na zakup instrumentu, opłacenie wyjazdu zagranicznego, są objęci opieką wybitnych polskich artystów różnych dziedzin pod których okiem mogą dalej doskonalić swoje umiejętności.
„Szukamy przede wszystkim osób posiadających pasje i zainteresowania, których nie są już w stanie rozwijać wyłącznie z pomocą szkoły i lokalnego środowiska - mówi Maria Mach, dyrektor biura Funduszu. - Oprócz kontaktu ze środowiskiem naukowym dajemy też młodym ludziom możliwość poznania rówieśników o podobnych zainteresowaniach i zbliżonym poziomie uzdolnień, co jest dla niech ogromnie ważne, bo na ogół we własnych środowiskach są osamotnieni i pozbawieni możliwości wspólnej pracy nad trudnymi problemami”.
Lista tegorocznych stypendystów zostanie opublikowana 3 października. Każde zgłoszenie jest obecnie opiniowane przez co najmniej trzech specjalistów z dziedziny, którą interesuje się kandydat. Eksperci ocenią dotychczasowy, samodzielny dorobek kandydata, Fundusz zwraca uwagę także na to, w jakich warunkach młodych człowiek pracuje. Stąd w programie ponad 40% uczestników to osoby ze wsi i miast do 20 tys. mieszkańców oraz ze środowisk nie sprzyjających rozwojowi.
Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci to najstarsza organizacja tego typu w Polsce. Z pomocy funduszu skorzystało do dziś ponad dwanaście tysięcy uzdolnionych dzieci. Wielu z nich w dorosłym życiu może pochwalić się wyjątkowymi osiągnięciami w nauce, sztuce czy biznesie. Z pomocy Funduszu korzystali, między innymi, najlepsi polscy pianiści: Rafał Blechacz i Szymon Nehring. Absolwentem Funduszu jest także Paweł Chodaczek, programista i współzałożyciel Cloud Technologies, jednej z najszybciej rozwijających się w Polsce firm z branży IT. Wielu absolwentów programu decyduje się na pracę naukową. Karierę w USA robi Wojciech Zaremba, który współpracuje z Elonem Muskiem w Open AI - organizacji zajmującej się badaniami i rozwojem sztucznej inteligencji.
Honorowy patronat nad Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci objęła małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda. Akcję wspiera m.in. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 23.08.2017, 16:42 |
Źródło informacji | Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Eksperci MIWO: Polacy spędzają w budynkach 90 proc. swojego życia, powinni tam mieć komfortowe warunki PAP
Polacy spędzają w budynkach nawet 90 proc. swojego życia, ale także 90 proc. wszystkich pożarów ma miejsce w budynkach mieszkalnych. 71 proc. osób odczuwa problem hałasu w swoich domach, a budynki zużywają ok. 40 proc. energii w skali całej gospodarki - wynika z raportu „Przyjazne mieszkanie. Jak zapewniać Polakom oszczędne, bezpieczne i komfortowe mieszkania na lata” opracowanego przez ekspertów MIWO. Raport zawiera także diagnozę, w jaki sposób zapewnić w nich oczekiwany komfort.- 16.01.2025, 16:06
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Strategia ESG wspiera rozwój biznesu z korzyścią dla pracowników, społeczeństwa i środowiska PAP
Konsumenci, pracownicy, inwestorzy, a także instytucje regulacyjne zwracają coraz większą uwagę na wskaźniki środowiskowe, zaangażowanie społeczne i transparentność w biznesie. Zrównoważony rozwój powinien być elementem strategii firmy i wyznaczać długoterminowy kierunek działania. Pokazuje to przykład Opella, jednostki biznesowej Consumer Healthcare w Sanofi, która realizując konsekwentnie cele ESG, uzyskała niedawno certyfikat B Corp w Europie Środkowo-Wschodniej.- 15.01.2025, 10:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom