Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Polskie biura inżynieryjne będą wspierać strategiczne projekty realizowane przez Boeinga.
- Wykonywane prace obejmą szereg produktów z portfolio samolotów komercyjnych, systemów obronnych i projektów badawczo-rozwojowych.
- Boeing utworzy kilkaset nowych miejsc pracy w Gdańsku, Rzeszowie i Warszawie.
Warszawa, 3 czerwca 2024 - Boeing [NYSE: BA] oficjalnie uruchomił dziś nowy kompleks inżynieryjny w Polsce, znacząco rozszerzając zakres działań w kraju. Inżynierowie w Gdańsku, Rzeszowie i Warszawie skoncentrują się na inżynierii strukturalnej i produkcyjnej, a także inżynierii oprogramowania i systemów, wspierając programy komercyjne, obronne i usługowe firmy. Inwestycja zakłada stworzenie kilkuset nowych miejsc pracy w Polsce, gdzie Boeing już dziś zatrudnia ponad 1100 osób, które tworzą jeden z najszybciej rosnących zespołów firmy w Europie.
Główne biuro inżynieryjne Boeinga w Rzeszowie prowadzi szereg działań obejmujących dziedziny takie jak inżynieria mechaniczna i elektryczna. Zapewnia też bieżące wsparcie klientów. Oddział w Gdańsku, szeroko znany z rozwoju oprogramowania, specjalizuje się w inżynierii systemów i awioniki, opracowując zaawansowane technologie wykorzystywane w niemal wszystkich samolotach Boeinga. Z kolei zespoły w Warszawie koncentrują się na inżynierii produkcji i testowaniu materiałów, ściśle współpracując z Łukasiewicz - Instytutem Lotnictwa.
Wszystkie trzy lokalizacje zapewniają wsparcie inżynieryjne, a także rozwiązania dla szeregu programów komercyjnych i obronnych Boeinga.
„Boeing jest zaangażowany w budowanie silnej i długotrwałej obecności inżynieryjnej w Polsce” - podkreśla Linda Hapgood, wiceprezes Boeinga zarządzająca Boeing Engineering Poland & Ukraine. „Otwarcie nowego centrum inżynieryjnego w Polsce było dla nas naturalnym krokiem, ponieważ znajduje się tutaj wielu z naszych klientów, ale także partnerów przemysłowych, akademickich i badawczych, w tym ceniony Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa. Przede wszystkim jednak, znaleźliśmy tu niezbędne umiejętności potrzebne naszym projektom inżynierskim”.
Ogłoszone dziś otwarcie Boeing Engineering Poland jest częścią globalnej strategii firmy. Jej celem jest efektywne wykorzystywanie zasobów Boeinga poprzez tworzenie synergii między istniejącymi lokalizacjami. To właśnie identyfikując właściwe zespoły do realizacji projektów i angażując odpowiednie talenty na całym świecie firma może się skutecznie rozwijać.
"Działając globalnie, zarówno jako firma, ale również i branża, globalnie patrzymy także na rozwój talentów. Chcemy przyciągać najlepszych ludzi z różnych części świata do naszego zespołu" - powiedział Howard McKenzie, główny inżynier Boeinga i wiceprezes ds. inżynierii, testów i technologii. "Zespoły inżynieryjne w Polsce wspomogą Boeinga w tworzeniu innowacji. Dzięki nim możemy dalej budować przewagę konkurencyjną, pracując nad szeregiem projektów wspierających obecne i przyszłe programy lotnicze".
Boeing jest obecny w Polsce od 35 lat i nieustannie rozwija swój zespół. Realizowane inwestycje opierają się na wyjątkowo utalentowanej polskiej kadrze pracowniczej i doskonałym systemie uniwersyteckim kształcącym w wielu dziedzinach. Wszystko to, ma kluczowe znaczenie zarówno dla bieżących, jak i przyszłych programów lotniczych.
Oprócz działalności inżynieryjnej, Boeing w Polsce posiada biura Boeing Defense, Space & Security w Warszawie, Boeing Digital Solutions & Analytics w Gdańsku oraz centrum dystrybucyjne Boeing Distribution Services (BDSI) w Rzeszowie. Boeing aktywnie współpracuje z polskimi dostawcami oraz lokalnymi uniwersytetami i ośrodkami badawczymi, wspierając rozwój polskiego przemysłu lotniczego i kosmicznego.
Boeing w Polsce
Boeing, światowy lider branży lotniczej, jest obecny w Polsce od 35 lat. Pracownicy w naszych biurach w Warszawie, Gdańsku i Rzeszowie wspierają naszą misję, którą jest rozwój, produkcja oraz serwis samolotów komercyjnych, produktów obronnych oraz systemów kosmicznych dla klientów z całego świata. Jesteśmy głównym partnerem polskiego przemysłu i utrzymujemy silne relacje z lokalnymi partnerami, liniami lotniczymi oraz dostawcami, jak również z polskim rządem i społeczeństwem. Dołącz do naszego zespołu i stań się częścią innowacyjnej firmy, w której twoje pomysły będą napędzać rozwój technologii kształtujących przyszłość lotnictwa: Boeing.com/PolandJobs
Źródło informacji: Boeing
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 03.06.2024, 14:59 |
Źródło informacji | Boeing |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
W 2024 roku pociągami PKP Intercity podróżowało 78,5 mln pasażerów
W ubiegłym roku PKP Intercity zanotowało rekordową liczbę pasażerów - 78,5 mln i szacuje, że w 2025 roku z jego usług skorzysta ponad 83,5 mln osób. Pasażerowie pociągów dalekobieżnych najczęściej w 2024 roku wybierali trasy między Warszawą a Trójmiastem, Krakowem, Łodzią, Poznaniem i Lublinem. Przewoźnik oferuje 505 połączeń międzymiastowych.- 31.01.2025, 15:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Baker McKenzie: przepisy dotyczące przejrzystości wynagrodzeń pomogą zmniejszyć lukę płacową
Nowe przepisy dotyczące przejrzystości wynagrodzeń powinny zmniejszyć nierówności w zarobkach kobiet i mężczyzn, choć ich wdrożenie może stanowić wyzwanie dla wielu polskich firm, twierdzą prawnicy kancelarii Baker McKenzie. Zgodnie z dyrektywą unijną, pracodawcy zaraportują dane o luce płacowej, a jeśli wyniesie ona 5 proc. lub więcej bez obiektywnego uzasadnienia, będą musieli przeprowadzić wspólną ocenę płac z przedstawicielami pracowników.
- 31.01.2025, 10:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Baker McKenzie
-
Image
Trzeci salon rowerowy spółki Dadelo S.A. otworzy się już 1 lutego
W sobotę 1 lutego otwarty zostanie trzeci salon stacjonarny CentrumRowerowe.pl. Sklepy należą do Dadelo S.A., spółki notowanej na warszawskiej giełdzie, której główną działalnością jest sprzedaż rowerów, części i akcesoriów rowerowych online. Tym razem na lokalizację sklepu wybrane zostało Trójmiasto, a dokładniej Morski Park Handlowy w Gdańsku. Otwarcie kolejnego obiektu jest realizacją długofalowej strategii, która zakłada uruchomienie sieci 7 salonów stacjonarnych do 2027 roku.- 31.01.2025, 09:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Oponeo
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ