Newsletter

Boeing wzmacnia obecność w Polsce i inwestuje w kompetencje inżynieryjne

03.06.2024, 14:59aktualizacja: 03.06.2024, 15:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Boeing (1)
Boeing (1)
  • Polskie biura inżynieryjne będą wspierać strategiczne projekty realizowane przez Boeinga.
  • Wykonywane prace obejmą szereg produktów z portfolio samolotów komercyjnych, systemów obronnych i projektów badawczo-rozwojowych.
  • Boeing utworzy kilkaset nowych miejsc pracy w Gdańsku, Rzeszowie i Warszawie.

Warszawa, 3 czerwca 2024 - Boeing [NYSE: BA] oficjalnie uruchomił dziś nowy kompleks inżynieryjny w Polsce, znacząco rozszerzając zakres działań w kraju. Inżynierowie w Gdańsku, Rzeszowie i Warszawie skoncentrują się na inżynierii strukturalnej i produkcyjnej, a także inżynierii oprogramowania i systemów, wspierając programy komercyjne, obronne i usługowe firmy. Inwestycja zakłada stworzenie kilkuset nowych miejsc pracy w Polsce, gdzie Boeing już dziś zatrudnia ponad 1100 osób, które tworzą jeden z najszybciej rosnących zespołów firmy w Europie.

Główne biuro inżynieryjne Boeinga w Rzeszowie prowadzi szereg działań obejmujących dziedziny takie jak inżynieria mechaniczna i elektryczna. Zapewnia też bieżące wsparcie klientów. Oddział w Gdańsku, szeroko znany z rozwoju oprogramowania, specjalizuje się w inżynierii systemów i awioniki, opracowując zaawansowane technologie wykorzystywane w niemal wszystkich samolotach Boeinga. Z kolei zespoły w Warszawie koncentrują się na inżynierii produkcji i testowaniu materiałów, ściśle współpracując z Łukasiewicz - Instytutem Lotnictwa.

Wszystkie trzy lokalizacje zapewniają wsparcie inżynieryjne, a także rozwiązania dla szeregu programów komercyjnych i obronnych Boeinga.

„Boeing jest zaangażowany w budowanie silnej i długotrwałej obecności inżynieryjnej w Polsce” - podkreśla Linda Hapgood, wiceprezes Boeinga zarządzająca Boeing Engineering Poland & Ukraine. „Otwarcie nowego centrum inżynieryjnego w Polsce było dla nas naturalnym krokiem, ponieważ znajduje się tutaj wielu z naszych klientów, ale także partnerów przemysłowych, akademickich i badawczych, w tym ceniony Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa. Przede wszystkim jednak, znaleźliśmy tu niezbędne umiejętności potrzebne naszym projektom inżynierskim”.

Ogłoszone dziś otwarcie Boeing Engineering Poland jest częścią globalnej strategii firmy. Jej celem jest efektywne wykorzystywanie zasobów Boeinga poprzez tworzenie synergii między istniejącymi lokalizacjami. To właśnie identyfikując właściwe zespoły do realizacji projektów i angażując odpowiednie talenty na całym świecie firma może się skutecznie rozwijać.

"Działając globalnie, zarówno jako firma, ale również i branża, globalnie patrzymy także na rozwój talentów. Chcemy przyciągać najlepszych ludzi z różnych części świata do naszego zespołu" - powiedział Howard McKenzie, główny inżynier Boeinga i wiceprezes ds. inżynierii, testów i technologii. "Zespoły inżynieryjne w Polsce wspomogą Boeinga w tworzeniu innowacji. Dzięki nim możemy dalej budować przewagę konkurencyjną, pracując nad szeregiem projektów wspierających obecne i przyszłe programy lotnicze".

Boeing jest obecny w Polsce od 35 lat i nieustannie rozwija swój zespół. Realizowane inwestycje opierają się na wyjątkowo utalentowanej polskiej kadrze pracowniczej i doskonałym systemie uniwersyteckim kształcącym w wielu dziedzinach. Wszystko to, ma kluczowe znaczenie zarówno dla bieżących, jak i przyszłych programów lotniczych.

Oprócz działalności inżynieryjnej, Boeing w Polsce posiada biura Boeing Defense, Space & Security w Warszawie, Boeing Digital Solutions & Analytics w Gdańsku oraz centrum dystrybucyjne Boeing Distribution Services (BDSI) w Rzeszowie. Boeing aktywnie współpracuje z polskimi dostawcami oraz lokalnymi uniwersytetami i ośrodkami badawczymi, wspierając rozwój polskiego przemysłu lotniczego i kosmicznego.

Boeing w Polsce

Boeing, światowy lider branży lotniczej, jest obecny w Polsce od 35 lat. Pracownicy w naszych biurach w Warszawie, Gdańsku i Rzeszowie wspierają naszą misję, którą jest rozwój, produkcja oraz serwis samolotów komercyjnych, produktów obronnych oraz systemów kosmicznych dla klientów z całego świata. Jesteśmy głównym partnerem polskiego przemysłu i utrzymujemy silne relacje z lokalnymi partnerami, liniami lotniczymi oraz dostawcami, jak również z polskim rządem i społeczeństwem. Dołącz do naszego zespołu i stań się częścią innowacyjnej firmy, w której twoje pomysły będą napędzać rozwój technologii kształtujących przyszłość lotnictwa: Boeing.com/PolandJobs

Źródło informacji: Boeing

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 03.06.2024, 14:59
Źródło informacji Boeing
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ